Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet ma egy fiatal...

Hogyan lehet ma egy fiatal párnak lakáshoz jutni?

Figyelt kérdés
Már annyira tehetetlennek érzem magam. Mindketten dolgozunk, minimálbérért. Most albérletben lakunk havi 40e-ért+rezsi. Szeretnénk saját lakást, de a bankok szóba sem állnak velünk, mert nincs félretett pénzünk. 5millióra ft-ot szeretnénk felvenni,de nem megy....mit lehet tenni? kihez lehet fordulni? Van valamilyen uniós támogatás esetleg?

2013. aug. 4. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Hát pl. jó képzettség kell, és akkor nem minimálbérért dolgoznátok, és mindjárt lehetne félretenni. Nálunk pl. ritka nyelvi képzéssel 300-as kezdőfizetéssel keresnek embereket, és ez "csak" bölcsészképzés akkor ugye.


Egyéb opció: nyelveket kell tanulni, kimenni külföldre, 1.5-2 év alatt félre lehet tenni egy kis vidéki ház árát/elég kezdőtőkének.


Más: másodállás vállalása, hobbin pénzkeresés (pl. ha valamelyikőtök barkácsol vagy éppen varr, a kézzel készített cikkekre nagy kereset van külföldi oldalakon).

2013. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi igy jutottunk sajat lakashoz:

Orokoltem 7 eve a nagymamam utan fele aranyban. Ez 5 m forintot jelent. Ahhoz nem nyultam hozza, a szuleim kezeltek. Ebbol finansziroztak a foiskolam.

18 eves korom ota dolgozom bejelentve, 2 eves szakmam van, ami egy multi cegnel netto 180-at jelent reszlegvezetoi szinten.

A ferjem tanari vegzettsegu, egyetemen dolgozik kulker kapcsolattartokent.


Lassan ket gyermekunk van (most jon a teso). Ossz. bevetelunk 350-400 kozott van a gyed-mel.


Iden vettunk lakast 3,4 m onresszel

2013. aug. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*onresszel, 4,8 m vettunk fel. OTP Bank, FT alapu, 5 evig fix torlesztos,.stb. Most a fel socpolra varok, hogy tudjuk-e igenyelni.

Az onreszt jocskan tulteljesitettuk, bar az oroksegembol.

De ha nem is lett volna, akkor a felvett hitelhez valo minimalis torleszto is meglett volna.

Emellett van ket lakastakarekunk. Egyik a ferjem neven van, a masik az enyemen.

En havi 20-t. raktam bele kezdetektol, a ferjem 10-t. Ezt pedig belehet forgatni a hitelbe. Enyemet oktoberbe, ferjemet jovo majusban. Novemberbe meg nyitok egy uj ltp-t, havi 10-el.

20.evre vettuk fel, de kb. 5. ev vegere visszafizetjuk.

2013. aug. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a szomszéd 750.000-ért árulja a házát. biztos van ilyen máshol is. 2 szobás parasztház, van vele munka, ha beköltözik az ember, de így olcsó. mi is így jutottunk házhoz. vettünk egy portát, rajta violt egy a tetőszerkezet miatt bontásra ítélt ház, így 300.000 volt. a falak jók voltak viszonylag, ahol nem vissza bontottuk, újra raktuk a vájkot, tető rá saját kezűleg, mert ácsra nincs pénz 600.000-ért. vizet bevezettük, villanyt is, fürdőt építettünk, majd egy szobát kimeszeltünk ,így be tudtunk költözni. ez kb 2-3 hónap volt. igaz sokáig a szabad ég alatt mosogattam, pallókon jártunk a házban, pergett a vakolatlan fal...stb de a csóróknak ez a megoldás ,ha házat akarnak.
2013. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lakástakarék!!! Pl. Fundamenta. Igaz már hamarabb el kellett volna kezdeni. Már én is bánom, hogy nem fiatalabb koromban kezdtem el fizetni.
2013. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a baj, aki nem engedheti meg maganak a sajat lakast az ne akarjon sajat lakast, sajnalom. Ezert van annyi bedolt hitel, meg tonkrement elet, mert eron felul adosodnak el es koltekeznek.

En is szeretnek sokmindent, de a sajat lakas pl lehetetlen. Pedig nem minimalberert dolgozom, csak eppen rajtam kivul meg el kell ot embert tartani.

2013. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!