Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Régóta üresen álló ingatlant...

Régóta üresen álló ingatlant miért nem adnak el akár részletre is? Valaki vásárolt már így ingatlant? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne a biztosíték, hogy vevő később is tudná fizetni a részleteket?
2013. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért,mert a pénznek nincs értéke,az ingatlannak jobban.
2013. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Természetesen igazatok van! De így, hogy évek óta üresen áll egy-egy ház, egyrészt nem hoz semmilyen bevételt, csak viszi a pénzt, hiszen amelyik házban nem laknak, azon előbb-utóbb némiképp ez látszani fog, és rosszabb állapotban sokkal nehezebb eladni is. Arról nem is beszélve, hogy azt gondozni kell, ami plusz teher.
2013. aug. 5. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen inkább, addig árulják, míg teljesen tönkre nem megy!!!
2013. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem mennék bele. Oké, egy jó ügyvédi közbenjárással és több fedezettel lehet, hogy megvalósítható lenne, de ennyi erővel én is játszak bankot?!

Mert azért szerintem senki ne várja el azt, hogy vesz egy házat/lakást részletre és egy centtel sem fizet többet a lakás árából. Mert ugye a bankoknál van kamat is.

Persze, nem akkora kamatra gondolok, mint amivel egy bank ad hitelt manapság.


Értem én, hogy a hitelek manapság iszonyat kockázatosak, de nekem, mint eladónak is szinténb ugyan olyan kockázatos lenne egy ilyenbe beleugrani, mint a vevőnek, aki banki kölcsönnel venne egy házat/lakást.


Plusz ott van még a tulajdoni lap, a közművek átíratása.

Ezer egy kockázata van ennek.


Pár hónapja úgy adtam el az egyik örökölt lakásomat, hogy 5 hónapig "ingyen" laktak benne az új tulajdonosok.

Önerőből kaptam 3,8 milliót, a maradékot hitelben vették fel 5 hónappal később, mert akkor lett valami feltétel meg a kölcsönhöz.

Elöszőr írtunk egy adás-vételi előszerződést, majd a hitel felvétele előtti 30 napban egy végleges adás-vételit.

Mind a kettőben 2013. augusztus vége volt a fizetési határidő.

Az oké, hogy az önerő nálam marad, mert így lett megírva mind a két papír, de amíg nem utalt a bank, addig volt nálam is rizikó, hogy vajon, ha nem jön össze, milyen állapotban kapom vissza a lakást.

Addig befizetik-e a közműszámlákat, mert ugye addig az én nevemen volt az összes.


Sok mindent meglehet beszélni, főleg olyan emberrel, aki minnél hamarabb szabadulni akar a házától/lakásától. Viszont ebben a gazd-i helyzetben mindenki a kp-t és a gyors kifizetést részesíti előnybe. Nem pedig az X évig havi törlesztőt.

2013. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább csökkenteném az árat, de részletre nem adnám. Ha el akar valaki adni, valószínűleg kell neki a pénz.
2013. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azért nem adják részletre, mert semmi garancia, hogy a vevő majd rendszeresen fizet, és ha már birtokon belül van, nagyon nehéz kirakni, vagy elérni, hogy fizessen. Inkább álljon üresen a ház, mint egy ilyen feszültséget bevállalni. Nekünk is van egy 3 éve üresen álló házunk eladó, és már többen is szerették volna megvenni részletre. Ezek mind arra hivatkoznak, hogy sok gyerek, munkanélküliség, stb, és nem kapnak hitelt. Akkor mi a garancia, hogy majd tudnak fizetni?
2013. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!