Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik már vettek családi...

Akik már vettek családi házat, mennyi ideig nézelődtetek? Mennyit alkudtatok? Mennyiért vásároltátok meg a házat? (Ár és négyzetméter) Neten találtátok meg álmaitok házát?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi 3-4 hónapig nézelődtünk. Először itt a városba akartunk házat mert akkor minden közelben lenne, lett is volna egy jó pont nekünk való kb 80 négyzetméteres szép is volt, viszonylag rendbe lett téve, igaz lett volna még vele meló de egész jó árban adta volna a tulaj plusz nagy telekkel legalább 1000 négyzetméter plusz még egy olyan 10 négyzetméteres telek rész ami még hivatalosan az önkormányzaté volt de azt is utólag meglehetett volna még venni, az is pont jól jött volna egy garázsnak.

Az ára 6 millió volt, legalább 13 milliót ért meg a ház mindennel együtt, félig bútorozva lett volna eladva mert a tulaj egyedül maradt amikor a párja és a gyereke meghaltak egy autó balesetben így ezért is akart minél előbb megválni tőle, ugye az emlékek miatt is.

Akkor pont tudtunk volna üzletet kötni hitel nélkül, mert az én kis családi házam pont annyit ért és csak fél milliót kellett volna hozzácsapni a foglaló miatt ami megvolt csak ki kellett volna venni, de sajnos lecsúsztunk róla, mert megelőztek...


Amibe most vagyunk az is hasonló ház, csak nagyon lerobbant viszont azt 3,5 millióért sikerült megvennem, igazából az elöző tulaj egy idős bácsi volt aki elhunyt és a családja mindenképp elakarta adni mert a hitelükhöz még pont 3 millió kellett és akkor legyen egy kevés pénzük is mellette, így azt jó áron vettem meg Igaz a ház csak 50 négyzetméteres 2 szobás, de ráfért a felújítás, mivel a lakásomat csak nemrég tudtam eladni így hitelt vettünk fel a párommal hogy abból rendbe hozzuk a csöveket, vezetékeket meg valahogy lakhatóvá tegyük, szerencsére ha megkapom a pénzt a lakásomért ami hamarosan itt lesz akkor abból kitudom egyenlíteni valahogy a hitelem, és ha mázlim van akkor marad is valami belőle amiből szépen lassan tudom folytatni a felújítást. Szerencsére a nyílászárók meg a tetőt nagyon jó állapotban van azzal nincs úgy meló. A telek sem kicsi ugyan csak a hátrány az hogy egy kis falu szélén van de legalább nyugodt környéken, és viszonylag közelben van a munkahelyem, de autóval így is bő félóra az út, de ilyen árért egy házat amin dolgozni kell szerintem megérte.

2013. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

8 millió volt a max amit házra szántunk... interneten és ingatlanosnál nézelődtünk.Volt jó pár olyan ház aminél nem igazán tudtam eldönteni,hogy sírjak vagy nevessek pl ingatlanossal mentünk egy házhoz ami azonnal költözhető,felújított,de egy kis hiba javítást igényel...nos ez a kis hiba egy kb 20 centi átmérőjű luk volt a konyha közepén ahonnan a pincébe lehetett lelátni :S 2 hónap alatt kb 12 házat néztünk meg,aztán a sorozatos sokkhatások miatt pihentettük egy kicsit a dolgot.Fél év múlva egy séta közepette kiszúrtam egyet az egyik ingatlanos ablakába. 8,5 millió volt amire azt mondta az ingatlanos,hogy 8,3 az alja...megnéztük 2szer is majd közöltem,hogy 8 millió és írhatjuk a papírokat.Telefonálgatott egy sort majd a tulaj is aludni akart rá egyet...8 millióért vettük meg :D 160m2 +200m2 melléképület 1000m2 telek aminek a negyede külön helyrajzi számon van (ez csak menetközbe derült ki így a földhivatalba dupla pénzeket kellett fizetnünk)+ a kis részen ami külön helyrajzi számon volt kiderült,hogy a tároló (kb 40m2-es épület) lakóépületként van nyilvántartva,de ilyen mindjárt össze akar dőlni és se közmű se semmi nincs benne szóval elég távol áll egy lakóépülettől így szerencsére a NAV-tól se úgy tekintettek rá mint lakóépület ahogy be volt jegyezve (illetékspórolás)és a banktól az értékbecslő se szedte ketté a területet így nem kellett dupla értékbecslést fizetnünk. Felújítva vettük meg :D Persze azért voltak csúnya dolgok mert már 3 éve itt laktunk és nem igazán tudtam elképzelni miért van olyan furcsa szag a nagy szobába..majd kiderült,hogy parkettára rakták a lamináltat és szépen lassan elkezdett rohadni a parketta :S

Amúgy az álmaim háza egy domb tetején lévő rönkház hatalmas terasszal stb nah,de hát olyanra nem telik.

2013. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy ekkora ház 8 millió forintért nagyon jó. :) Sok mindent fel kellett újítani rajta?
2013. aug. 13. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi egy két lakásos társasházban lakunk. Keresgéltünk a neten is, meg a környéken autóztunk, ahol eladó volt ház/lakás, ott jegyzeteltünk. Végül ingatlanossal jöttünk ki megnézni. Előtte már szemeztünk vele, csak a korábbi tapasztalat alapján azt hittük, hogy kisebb, mint amit kerestünk. (Sok helyen pl a 100 m2 lakás az garázzsal értendő, néhol még a fél terasz is bele van számolva. A mi építtetőnk korrekt módon csak a lakás alapterülete alapján hirdette a lakást, így azt hittük, hogy kicsi lesz nekünk. De nem, szerencsére :) ) 82 m2+két hatalmas terasz+garázs+telekhányad
2013. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok... nem igazán kellett semmit felújítani,de átalakítani igen. Konvektorok voltak fölrakva (fűtés nélkül házat nem könnyű eladni és az bizonyult a legolcsóbbnak így azt rakták fel) de a ház 60%-a nagy belmagasságú és hát megfizetni nem lehetett volna azt,hogy mi konvektorokkal fűtsük a házat szóval még nem kevés pénz elment a központi fűtésre. Amúgy hát az se mind1,hogy hol van a ház :D De a környékbeli árakhoz hasonlítva ennyi pénzért fele ekkorát árulnak.
2013. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az álmai otthona 28.800.000 Ft-ra volt meg hirdetve. Nekem csak 25.000.000 Ft-om volt nem akartam hitelt fel venni, a tulaj azt mondta hogy 25.800.000 a vége, nagy telefonálgatások után a szüleim és nagyszüleim pele pótolták a hiányzó összeget. Ez egy új építésű ház ami bútorral, háztartási gépekkel fel volt szerelve. Beköltözésnél nekem csak a személyes cuccaimat és a ruháimat kellett vinnem. Azóta a szüleimnek és nagyszüleimnek vissza adtam a pénzt. 3 szobás, 2. emeleti lakás, 80m2, Debrecenbe a Nagyerdőbe csendes nyugodt hely.
2013. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 2 évet vártam amíg meg építették, a tervezők be rendezték és meg hirdették.
2013. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
5 évig kerestük, 2.1 milliót alkudtunk, így lett 26,4 M a vége. Nagyon szeretjük és a neten találtuk. A baj csak az, hogy kinőttük, mert jött egy 3. gyerkőc. Persze nem a baba a baj, hanem az alapterület, de így is több, mint jó. Még 17 évig fizetjük a hitelt rajta...
2013. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!