Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan jutottatok hozzá az...

Hogyan jutottatok hozzá az első lakásotokhoz?

Figyelt kérdés

Hogyan és miből vontatok bele tőkét, önrészt stb-t?

Esetleg örököltétek, vagy örököltetek x összeget, aminek a segítségével aztán el tudtatok indulni?


2013. aug. 31. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megtakarítás, ahogy elkezdtem dolgozni, ebből lett az önrész, aztán hitel!
2013. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Építettem 192nm2


21 éves korom óta dolgoztam és spóroltam 4 év múlva jött egy lány, átunna együtt spóroltunk még 5 évet. (A szüleimnél laktunk.)

Volt 11 milliónk, és felvettünk 9millió hitelt (forintalapút 57-el kezdtük el törleszteni most 53K ;-))

A szüleimtől kaptunk 3 milliót berendezni.

Ha minden jól megy még kapuk a szülőktől 2 milliót és vég törlesztünk Mert jön a baba.

2013. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
ja meg most jár le a fundemanta. Azért vég törlesztünk.
2013. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Béreltünk lakás, és minden hónapban az egyikünk fizetése a bankban maradt. Persze nem takarékbetét formában, 4 év után vettünk fel lakáshitelt. mert nekem a szüleim lakáskasszába tettek el minden hónapban 5000 Forintot. Arra vettünk fel Forint hitelt és építettünk lakást. Felajánlották a hitelnél a japán jent, de én azt mondtam, hogy Magyarországon élünk, a bevételeink is forintban keletkeznek, így nincs nagy kockázat. Bár ők is mondták, hogy van kockázat a valutás kölcsönben. Fizettük is a kölcsönt, és többet, mint a szomszédaink. Aztán egyszer csak minden évben kevesebbet kellett törlesztenünk, a szomszéd pedig kénytelen volt eladni a lakását, mert az egekbe szállt a törlesztő részlet, meg kocsira is fizetnie kellett. Áldom az eszemet, hogy forintban kértük. Most tovább építjük a házat, mert jön a gyerek. A harmadik.
2013. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
1. vagyok, nekem 8 évig tartott az önrész összespórolása. Szóval nem egyszerű. Nekem senki sem tudott segíteni, úgyhogy kénytelen voltam kivárni, amíg saját magam meg tudom oldani. Én már végtörlesztettem, úgyhogy szerencsére a hiteltől is megszabadultam.
2013. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves első, a spórolás alatt mit kell érteni?Mennyi volt a bevételetek per hó, ebből mennyit kellett fizetnetek rezsire meg ilyesmi, és mennyit sikerült félreteszegetni?
2013. aug. 31. 20:38
 7/12 anonim ***** válasza:
4- es vagyok. Mi nem vég törlesztünk, mert az állam kamattámogatást ad. azt az évi 70000 Forintot nem hagyom el.
2013. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vettem külterületen egy lepukkant épületet nagy telekkel fillérekért, és 1 év alatt rendbehoztam főleg sajátkezűleg bár egyáltalán nem ez a szakmám. Az egész mindenestül vételár+ anyag nem volt több mint 1,5 millió.

Hitel? Soha!

2013. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

első vok.

A fizetésem 90%át féltettem. Mindent a szüleim álltak. 26 évesen már havi 170K-t a barátnőm is 150K tett félre.

Így mivel nem volt mit tenni otthon tudtam túlórákat vallani.


Persze nem mindenikek a szülei engedhetik meg maguknak hogy a 2 embert is eltartsak.

Természeten ha nincs ilyen hátterem akkor nem is 25 millás házat építek hanem veszek egy használtat 7-8 millióért. DE nekem kell a 52nm2-es nappali kandallóval imádom.

2013. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vagyis ő második vagyok. bocsi
2013. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!