Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi történt az ingatlanközvetít...

Mi történt az ingatlanközvetítőkkel?

Figyelt kérdés

Emlékeimben úgy él, hogy hajdanán alig lehetett lerázni őket, szóval nem elég hogy megmutatta a kért ingatlant, és utána küldött még egyéb javaslatokat, de egyfolytában hívogatott is, hogy hogy tetszett, melyik tetszett, tud még mutatni ám mást is, mikor nézhetjük meg? Szóval az ember félve hívott másikat (ha csak az hirdette a másik tetszetős lakást), mert ketten csinálták ugyanezt.

Én jelenleg keresek lakást és háromszor is előfordult velem, hogy mikor első körben felhívom őket és érdeklődök, azt mondák majd visszahívnak és ez nem történik meg. Én meg csak pislogok, hogy végül is, csak milliókat szeretnék elkölteni, neki valóban nem fontos ebben közreműködnie.. A többi meg, ha legalább meg is mutatja a lakást utána tűnik el, és ha ígéri, hogy küld ajánlatokat, ez is csak ritkább esetekben valósul meg. Jó, ez utóbbi persze nem probléma, inkább azt nem értem, aki arra se veszi a fáradságot, hogy legalább egyszer megmutassa az általa hirdetett ingatlant, vagy visszahívjon, hogy már elkelt, vagy mit tudom én.


Tényleg azért vagyok megdöbbenve, mert rendre ezt tapasztalom és nem értem mi ennek az oka? Annyi munkája van újabban nekik, vagy mi?


2013. szept. 22. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vettek komolyan , ha kiderül , hogy van pénzed és komoly a vásárlási szándékod , akkor majd tényleg nem tudod őket lerázni.
2013. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De egy hívásból honnan sejtik, hogy komolyan vehetnek-e?


Érdeklődök a lakás paraméterei felől és megkérdezem, ekkor-akkor megnézhetném-e. Nem is értem miért feltételeznék, hogy unalmamban szeretnék elérhetetlen lakásokat nézegetni?

2013. szept. 23. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pont a másik oldalon állok, eladni akarok,de ha ez tényleg így van elkeserítesz... Én azon vagyok kiakadva, hogy nagyon nehezen vettem rá magam ,hogy szóba álljak ingatlanossal. Kb 20-25 ingatlanos hívott fel, kiválasztottam egy szerintem rátermett, kicsit rámenősebb ürgét, mióta aláírtuk a szerződést na azóta semmi... síri csend. Egyszer hívott, hogy jönnének megnézni, utána jaaaa bocsánat nem engem akart hívni..... hát ez így elkeserítő....
2013. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hűha, mennyi idő telt el a szerződés aláírása óta? Azért bízzunk benne, hogy esetedben csak idő kérdése, és beindulnak az érdeklődők!


Viszont ennyire jól jövedelmező lenne ingatlanosnak lenni akkor is, ha nem ad el semmit? Nekem az egyik megdöbbentő (legutolsó) élményem az volt, mikor fölhívtam egy illetőt, legalább visszahívott, hogy sajnos eladták a kiszemelt lakást (bár nem tudom miért hagynak ez esetben több aktív hirdetést is?), mondta, hogy szívesen segít keresni, mik az igényeim? Elmondom. Jaj, most nem tudja fölírni az e-mail címemet, mert úton van. Mondom, szívesen elküldöm sms-ben. Ó, de köszöni. Elküldtem. Két hete nem küld semmit.

2013. szept. 25. 19:54
 5/7 anonim válasza:

A történetben az a megmosolyogtató, hogy a reakciód tipikusan emberi (mi más is lehetne?)

Amikor aktívak voltak, az nem tetszett. Amikor passzívak, az nem tetszik. Magánvéleményem, hogy egy ingatlanos akkor végzi jól a munkáját, ha kellőképp törődik velem, mint az ügyfelével. Törekszik arra, hogy olyan lakást találjon, ami a leginkább megfelel az igényeimnek. Neki ez a munkája, hovatovább ebből él, tehát érdekelt abban, hogy mozgásban legyenek a kapcsolatai is. Nekem pedig az az érdekem, hogy a legmegfelelőbb ingatlant találjam meg. És mivel időm, vagy kedvem, netán egyik sincs a keresgéléshez, ezért veszem igénybe ingatlanos segítségét. Azt természetesen nem tudhatom, hogy miért nem hívnak vissza azok az ingatlanosok, akik ezt megígérték. Azonban az a tapasztalatom, hogy az ingatlanirodák aránytalanul nagy energiát fektetnek az eladói oldal menedzselésébe, felduzzasztják az adatbázisukat és elhanyagolják a vevői oldalt.

2013. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az eladó vagyok, hát ez is érdekes amit írsz előttem komentelő... hmm mindegyiknek elmondtam aki felhívott, hogy akkor állok vele szóba ha tényleg ÁRULNI akarja a lakást, és nem növelni az adatbázisát... marketingesként dolgoztam előtte, és azt a részét elintézem, eddig 5 ingatlanirodával írtam alá, és saját akcióimból volt eddig a legtöbb érdeklődő.... pedig annyira kézenfekvő lenne, hogy egy eladó azért ír szerződést alá,mert nincs egy irodája ahová VEVŐK jönnek be ,hogy lakást keresnek. Hirdetni én is tudom (igaz nem ingyen) de több mint 40 helyre raktam fel , és jópárra befizettem, úgy gondolom ha nekem sikerülne eladni még így sem lenne annyiban mint azok a pofátlan százalékok amit kérnek...
2013. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy az aktív közvetítő nem tetszett, hiszen azok nem saját tapasztalataim voltak, hogy egyfolytában hívogattak, csak a környezetemben voltam fültanúja több esetnek is. Összehasonlítás végett írtam bevezetőnek, hogy ha régen ez volt a tendencia, jelenleg hogy jutottunk odáig, hogy vissza se hívnak?

Én sem várom el egyiktől sem, hogy életcélja legyen fölkutatni álmaim lakását, amíg én a babérjaimon ülök, de hogy kifejezetten gátolnak abban, hogy megnézzem a kiszemelt lakást az azért elég eredeti.

2013. szept. 26. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!