Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten, a nyolcadik...

Budapesten, a nyolcadik kerület rehabilitált részén, a Corvin-negyedben érdemes lakást venni? Hetedik kerület, Rózsák tere környékén esetleg? Mennyire biztonságosak ezek a részek?

Figyelt kérdés

A pláza végétől számítva a Leonardo da vinci utcáig néztem lakásokat a régebbi polgári házakban. Nem tudom mennyire biztonságos a környék, mennyire gyakoriak az atrocitások. Horváth Mihály térre is vonatkozna a kérdés. köszönöm :)

lány, 22



2013. szept. 23. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, alapvetően az a baj, hogy sok helyen nincs közvilágítás, így éjjel csak a sugárutakon jó hazamenni. Horváth M. tér jó, Baross u. jó, Úllői út so-so.

A Leonardo az nem...

Ha nagyon a 2 végén van, megfontolandó. Bent és nappal semmi baj. Csak szlömmösödés van, ennyi. Biztonság: aki ott nőtt fel (pl. én9, reflexszerűen tudja, min tartsa a szemét, annak semmi baja nem lesz, nekem se volt semmi gondom 37 év alatt.

A lakosság sok házban a műveltségi polgárságból áll esetleg 1-2 zenészcigánnyal, és nagyon nívós, hiszen az oktatási és művelődési intézményekkel legsűrűbben tarkított országrészről beszélünk, vagyis a házat kell jól megválasztani.



Egyébként ezek NEM a rehabilitást övezet, amiket név szerint kérdeztél! Az kijebb van!

Ez a Corvin-negyed, és Középső-Józsefváros belső része, a körút vonzásközrzete!


Ezek az óva intések pedig nem az átsétálásra, hazamenetelre vonatkoznak, hanem a hosszú időt ott tartózkodásra, pl. ha eladó vagy a Leonardóban egy közértben, tuti lesznek rossz élményeid. A kiválasztott házban kell majd jól körbekérdezgetnek.

Ha bárelni akarsz, akkor is tölts el ott sétálva 2-3-szor néhány órát, amit azalatt látsz, az mérvadó.

Ha venni akarsz lakást, akkor meg nyilvén a szokásos lakásvételi köröket ródd le. Nekünk is van ott a futó u-ban eladó lakásunk. Az kifejezetten elit rész, magas négyzetméterárakkal.

2013. szept. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az utóbbi hónapokban 200 méterenként vannak a járőrök párban, és a közterületes kerületőrség is aktív.

a Horváth M. téren a fazekas van, tehát ott állandóan posztol a 2 rendőr, amíg tanítás van. Éjjel meg járőr.

2013. szept. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a kapkodva írásért, most látom, mennyi mindent elütöttem.
2013. szept. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rózsák tere átlag, Corvin környékén vannak jobb és rosszabb részek is, ahogy már az előző hozzászóló is leírta a Leonardo felejtős. Egyébként inkább az Oktogon környékén nézelődj, jobb környék. Vagy ha már mindenképpen a VIII. kerület, akkor a körúton belüli rész.

Ja a Horváth Mihály tér annyira nem jó környék, egyik ismerősem arra lakik albérletben, a házban ők vannak fehérként kisebbségben.

2013. szept. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: Majd írd meg priviben, melyik ház az, nem tudok ott ilyent. Egyébként nem attól jó vagy rossz egy ház, hogy milyen nemzetiség lakik bent, hanem hogy melyik társadalmi rétegből, azaz milyen együttélési kultúrával.
2013. szept. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4: Most esett le amúgy, hogy nem erre laksz. Én most is a Horváth M. térről írok, ez az 5. ingatlanunk a kerületben, és minden házat ismerek kívül-belül az említett környéken.

tudom, melyik hézban milyen a fűtés, van-e lift, mikor újították fel, van-e házmester, volt-e benne valaha csótány, laknék-e benne, stb.

2013. szept. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. :)

megvenném a lakást,a 8. ker az anyagiak miatt jött szóba, mert ott olcsóbbak. A horváth m. térnél néztem is egyet, az pont a fazekasra néz, a hock jános utca sarkán van.

hát, ha nem ez a rehabilitált rész, akkor jól benéztem, de akkor melyik? a google nem adott erre választ.

2013. szept. 24. 07:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Azok nagyon szép házak a Hock János elején.:):)

Mi is néztünk ott magunknak, de anyu emiatt ódzkodik kicsit: ott a Fazekas előtti téren szoktak a cigánygyerekek focizni, nyáron éjjel kettőig is kinn ülnek a mámmával, a fámíliával, szóval élet van ott, úgy értem, kisebb zsivaj (jó időben). Néha még hegedálnak is.:) De mondjuk ezek változó dolgok, pl. 4-5 éve nem is volt kiépítve még az a sétáló, pados rész, így nem volt ez a szokás sem.

Ja, ha profi klarinétjátékot, cimbalmot, hegedűt hallasz a környéken, akár komplett zenekarban, és "idegesít", miért hallgatnak ilyen hangosan zenét nyitott ablaknál: tudd, hogy ÉLŐ a zene!:)

És még valami: aki bármilyen okból bekerül az általunk tárgyalt környékre: soha többé nem akar elmenni. Valahogy olyan a földsugárzás, építészetileg is ez a város mértani közepe, otthonos érzés nagyon.:)


VIII. kerületi ún. "Rehabilitációs rész": például a www.oc.hu oldalon a Részletes keresés-re kattintva tudsz választani kerületrészeket is.

2013. szept. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként voltunk a Fecske utcában (Rehab. rész) olyan házaspárnál új építésű házban, akik azt momdták: a ház jó, a garázsba be tudunk hajtani autóval, onnna jövünk föl, a lakás olcsó volt, nekünk ennyi számít, ezért jöttünk ide lakni. Szóval van ilyen is.:)

Onnan 20 m-re van a Népszínház utcában a Kisfőnök és Nagyfőnök felségterülete a "multikulti"-ban (amiért szintén mások kifejezetten rajonganak), és ott se tudtam soha, mitől kellene félni, aztán a Házon kívül-ben a "Durva helyek" c. sorozatban megtudtam: éjjel ha nagyon egyedül nagyon látványosan kitett ékszerrel nagyon lassan andalogsz, előfordulhat, hogy letépik Rólad.

2013. szept. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!