Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg gond van ezzel a...

Tényleg gond van ezzel a házzal, vagy csak én látok rémeket?

Figyelt kérdés

Szerintetek ennek a háznak a képe alapján mit gondoltok a házról.


[link]


2013. nov. 16. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

szinte érzem a dohszagot...

és olyan, mintha vályog lenne

ingyen sem kérném, csak ha a hajléktalantalanság fenyegetne éppen

2013. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyi igaz nincs szakmám erről de olyan családból származok ahol eléggé otthon vannak az építőiparban, szüleim más rokonok stb... plusz valamennyit én is konyítok hozzá független attól hogy autószerelő vagyok, de a tűzfal a képen látszik hogy csupa penész magyarul szerintem áll a falban a víz és lemerem fogadni hogy belül sem jobb a helyzet. Ha egy ház fala vizesedik akkor bent biztos penész áradat lehet hacsak nem szellőztetnek minden nap bár ahogy elnézem az is kevés lenne hozzá. Gondolom a pára sem kicsi bent és ugye a penész meg ezek sem tesznek jót a szervezetnek főleg hosszú távon. A vizesedés oka a rossz szigetelés és gondolom a talaj víz is elég magasan van tehát ezt a házat ha valaki megvenné akkor számoljon azzal hogy rá kell költeni jócskán hogy rendbe rakják. Ha szinte gombokért meglehet venni akkor a telek miatt talán lenne értelme, persze célszerű komolyan felméretni mi a helyzet de meló az lesz vele tehát az egészet leverni alapot újra húzni, szigeteléseket szinte mindent és akkor már talán jobb lesz a helyzet, de a legjobb az ha valaki csak a telek miatt venné meg és akkor az egészet ledózerolni a fenébe úgy ahogy van aztán egy újat húzni a helyére.

Szóval úgy hogy megvétel után rögtön költözzön bele az ember szerintem kár lenne azért mert belűl is kitudja mi lehet. Ha valóban vályog házról van szó akkor szerintem már életveszélyes vagy az lesz 1-2 év múlva, mert el lehet tüntetni a repedéseket egy kis gletteléssel meg néhány réteg festékkel de az is csak esztétikai megoldás és az is csak rövid távú. Szóval én úgy ahogy van felrobbantanám.

2013. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Ilyen hozzászólásokra számítottam, tehát részemről nincsen meglepetés.
2013. nov. 16. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Látom itt mindenki szidja a vályogot. Biztos mindenki szakember. Nekem is vályog a házam egy része. Én magam csináltam a fal alá utólag alapot és szigetelést. Sehol víz és penész. Nem kell mindjárt buldózert küldeni rá.Ha olcsón hozzájut az ember és maga meg tudja csinálni azt amit én is csináltam jó kis házat össze lehet hozni ilyen és ehhez hasonlókból. Csak fel kell mérni hogy érdemes e vele foglalkozni és költeni rá.
2013. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem gyanús az, hogy az utca felőli falon nincsen eresz, és az esővíz csak úgy végigfolyik a falon, majd utána az alap kapja az így összegyűjtött vizet... Ezutóbbi is gyakori hiba a régi házaknál, úgy tudom.
2013. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A házakhoz nem értek.


Első ránézésre csak annyi a gondom vele, hogy befejezetlen és gondozatlan, igénytelen.

2013. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szerkezetileg nincs vele baj,csak az a gondja,hogy nincsen vízeldobóréteggel /leszínezve / .És a tűzfala régi típusú,nincs rajta még vakolat sem, /de ez jellemző az ország némely részein divat volt. És a tető nem lóg túl a tűzfalon igy a víz folyik le a falon,csak ennyi a baja. Szerkezetileg nagyon is jól áll. Kicsi pénzből rendbe lehet hozni.És belül TUTI,hogy nem vizes.Nézd meg a benti lakó házon is hogy a vakolat ,hogy magába szívta a vizet mert nincs leszínezve /vízeldobó réteg /. De ha kiszárad 1-2 nap és már nem is látni.
2013. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem zárkóznék el kategorikusan egy ilyen háztól. Ha van, vagy megoldható a vízszigetelés, ragyogó kis lakot lehet belőle varázsolni, ami akár ugródeszkának is megfelel.
2013. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!