Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha választanotok kéne, akkor...

Ha választanotok kéne, akkor panelba, vagy magán házba költöznétek?

Figyelt kérdés
Légyszi indokoljátok meg, hogy miért. Köszi!
2013. dec. 2. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csakis családi házba. Ott nőttem fel, kipróbáltam a körfolyosós bérházat is de nekem nem volt jó, a panel pedig még azoktól is rosszabb szerintem.

Még egy indok a társasház ellen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__5115786-ezt..

2013. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Most családi házban lakom, de laktam panelházban is. Itt a szomszédok nem zavarnak, akkor sem, ha hangoskodnak, sír a gyerekük stb. Nem kell közös költséget fizetni. Amit akkor is kell, ha nem értek egyet valamelyik kiadással, amit a többség megszavaz.

Olvasd el az előző kérdést a panel-közösségről.

2013. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Panel kihúzva.
2013. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Családi ház,ezt nem is kell különösebben indokolni .
2013. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Panelt semmiképp! Amikor bérleményben laktam, akkor is igyekeztem házba menni, zöldövezetbe...

Most 2 falu között lakom egy hegyen, télen a 3 utcából 3 házban laknak, de jó fejek és az egyiktől lehet venni remek házi tojást és kecskesajtot. Pazar :) Jobb itt, mintha a faluban laknék, bár persze ha dolgom van ott, akkor valamivel át kell hidalnom azt a 4-5 km-t, de az nem gond, akár gyalog is megy.


Nekem kell, hogy ne ez a kis 80nm legyen a teljes saját terem. Terasz, kert, sőt a hegytető és sehol egy ember, maximum néha... Szarvasok már inkább :D


Laktam panelban, elég idegbajos öregasszony alatt, aki beszólt, mert az extrém halk pianínón gyakoroltam este fél 8-kor pár percet, remélem, értékelte a hamarosan pont mellénk költöző diszkót... Én attól nem tudtam aludni, pedig jó az alvókám. Alattunk volt, hogy az egyik gyerek trombitálni tanult... Kezdő trombitás, ne tudjátok meg, milyen :D Ha beledugtam a fejem a kádba, elég határozottan hallottam a szomszédok beszélgetését... A lépcsőházban dohányfüst, a megbeszéléseken vita... Nem az én világom.

Amúgyis, nekem lépcső kell és minimum 2 szint a lakótérben. Valamint saját fenyőfák és gyümölcsfák és madarak a cinkegolyón. S vetemény. Ami macerás és nem tudom, miért csinálom, de... kell.

A párom hasonlóan érez, s elvan itt. Kit érdekel, hogy többszáz méteren át nincs aszfalt, amikor a sötétben jön/megy munkába télen motorral? :D Vagy amikor lemerült az aksi és 2 órán át toltam a motort a meredek földúton, azon a párszáz méteren? Ennyi kell, ez olyan, mint bőrig ázni hazafelé, akár gyalog, akár motoron :D Nem vagyunk polipropilének... (a pp alternatív kifejtése ;))

2013. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Kertes házban lakom,(kb 200 m2 +pince és padlás) panelban meg életemben egyszer voltam de arra is alig emlékszem :D



Mivel 17 éve élek kertes házban szívesen kipróbálnám a panelt is.


-Közel van minden

most kb egy mini bolt meg egy kisebb coop van közel, a következő üzlet (CBA) kb 2-3 km-re van

-Szeretem a magas épületeket, szóval a 4 emeletes épületek alapból kiesnek


-Ami miatt nem tetszik a panel az a zaj.



Kert:

+Van több gyümölcs fánk, eper, szölő szoktunk sok paprikát, paradicsomot és burgonyát is ültetni

-Mivel kb a domb közepén lakok, nagyon sokan belátnak a kertbe, és ha lesz majd nőm akkor nem tudunk majd nudizni :(

-Rohadt sok meló van vele

2013. dec. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Családi ház esetében is lehet közel minden :)

Amúgy ez a pont, ami engem nem igazán érdekel. Itt 5 km-re van a legközelebbi bolt, az teljesen jó távolság, 8 km-re pedig két szuper zöldséges is van ;) Néha gondolok rá, hogy valami minimális kényelmi pluszt jelentene egy közelebbi jó zöldséges, legalábbis rossz időben, de ez annyira minimális, hogy nem tudom sajnálni a dolgot. A párom úgyis egy Tesco mellett dolgozik, habár korántsem tud mindig kimenni.

2013. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Panelba nem azért költözik az ember mert az olyan nagyon jó lenne. Hanem azért mert nincs pénze családi házra, vagy annak fenntartására. Ha mindenkinek lenne családi házra elegendő pénze, akkor senki sem laka panelban.

Ez kicsit olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy ha választanunk kéne, akkor Marutival vagy Sel Mercivel járnánk-e inkább.

2013. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, hogy valaki önszántából költözzék panelba, ha van más lehetőség is.

Persze vannak akik nem szeretnek füvet nyírni és ilyesmi indokkal kerülik a kertes házat, de nekem ez inkább kikapcsolódás.

2 évet éltem társasházban, alig vártam hogy kiszabaduljak onnan

2013. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyanról, aki SZERETTE a körfolyosós(!) panelt. Számomra az maga a nyomor, klausztrofóbia és ilyesmik. De neki közeli szomszédok, társaság, megszokottság volt.

Aki folyton dolgozik, s nem ér rá sem dolgozni a házon, udvaron, kerten, sem élvezni ezeket, annak is jó lehet egy lakás. Sok ember lakik luxuslakásban, amiből szép a kilátás, közel a belváros, ahol dolgozik... Házat nem is nagyon tudna olyan közel venni, de ahogy írtam, sok öröme nem lenne benne.

2013. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!