Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes panellakást venni?...

Érdemes panellakást venni? Régi tégla lakás vagy felújított panel? Melyiknek kisebb a rezsije?

Figyelt kérdés
A panelprogramban részt vett, egyedi méréses lakásoknak is még drágább a rezsije, mint egy régi tégla lakásnak? Most állunk lakásvásárlás előtt, és én szívesebben mennék egy panelprogramban részt vett, felújított panelba, mint egy régi tégla lakásba (kb. egy az ára), de a párom azt mondja annak is drágább a rezsije. Tudnátok ebben segíteni? Minden vélemény érdekel.

2014. jan. 6. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Nézz utána, hogy a manapság divatos(végül is egy teljes iparág épült rá)panelprogramos szigetelés mit okoz az emberi egészségben.Főleg müa.ablakokkal, ahol aztán levegő se ki, se be, a párát meg a penész nagyon szereti.

Szóval a régi polgári lakásra(fa ablakokkal) szavazok+kb.4-5 millió a fűtéskorszerűsítése.

2014. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

A panel max.első-második lakásként megfelelő.Azoknál akik élhető teret akarnak kevés pénzből és max.2 gyerek van hetvenakárhány négyzetméteren, de azt is csak ideiglenes megoldásként akarják.

Ha jót akarsz magadnak új lakásba, ahol házközponti fűtés van oda nem mész.

2014. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Arra viszont nincs pénzem. Ezért kérdezem, hogy milyenek a fűtési költségek egy panelprogramos lakás estében?
2014. jan. 6. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt konkrétan kell megérdeklődni, mert a költségek elosztása nagyon függ a házkezelőségtől. Minálunk (panel) a szigetelés után jóval kevesebbet fizetünk a fűtésért, mint előtte.

Mellékesen megjegyzem, hogy a házkezelőséget is lecseréltük, mert már nagyon sok disznóságot csináltak.

2014. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
75 nm panel lakás fűtési költsége nyári hónapokban (amikor nem fűtenek, 8 ezer ft/hó, télen 15-25 ezer ft/hó, attól függően, hogy milyen hideg van. (A decemberi számla 19 ezer ft volt)
2014. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 50 nm-es nem szigetelt panellakásban lakom. Télen-nyáron ugyanannyit fizetek a távhőre. Eddig 13286 Ft volt a havi díj, most a második rezsicsökkentés után 11809 Ft-ot fogok fizetni. Egyedül lakom, a havi teljes rezsi internettel, kábel TV-vel együtt kb. 36 ezer Ft.
2014. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Es reszt vett a panelprogramban a lakasod?Koszonom a valaszokat!
2014. jan. 7. 18:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha első lakás és vélhetően 3-5 éven belül tovább tudtok lépni akkor panelt is ki lehet próbálni. Én 2. kerületi "villaházból" repültem ki és 5 évig laktam panelban. Ha jót akarsz akkor abból is csakis a 4 emeletesbe! Amivel számolni kell: Elég egy hangosan tévéző süket öreg szomszéd és cseszheted, pláne ha rossz alvó vagy. De fúrás/faragás/kopogás/gyerek trappolás is előfordul, mindenki másképp viseli...

A fűtés nem horror mondjuk egy 4 emeletes 50nm esben nekünk átlag 9000 volt tavaly vízfelmelegítéssel együtt!

(mivel a főtáv nem csak a radiátorba küldi a forró vizet hanem a zuhany, csapok is tőlük kapják amelyért ezt a vízfelmelegítési díjat számolják) bocs ha egyértelmű, azér tírom mert nekem is új volt ez anno :)

Ha még panelprogramos is a lakás és szigetelt is akkor valószínűleg még kedvezőbb a helyzet.

2014. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most láttam egy hirdetést Óbudán, a Faluházban (a hosszú ház a Szőlő utcában, teljesen felújították), 9 millió egy lakás.
2014. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Nem panelprogramos a lakás.

2014. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!