Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi az ingatlaniroda értékesíté...

Kite79 kérdése:

Mi az ingatlaniroda értékesítési stratégiája, hatékonyabb mintha én foglalkozom komolyan az eladás marketingjével?

Figyelt kérdés
Miben más mint mondjuk ha én hirdetem a házat a lehetséges portálokon? Mit tesz többet egy ingatlanos? Volt nálunk nem oly'régen egy illető egy híres-hírhedt irodától. A jutalék magas és ugye mivel nem nyaralásra kell a pénz, ezért nem tudjuk a jutalékot zsebből kifizetni, ezért az árat kellene növelni és a növelt árnak pedig túl sok értelmét nem látom, mert akkor nem jönnek. Pedig az ingatlan szuper helyen van, erdő mellett, Óbudán, olyan madárcsicsergős hely.. de be kell fejezni az építkezést, a telek nagy és a panoráma sem egy utolsó... de eddig senki :( a piaci árat is figyelembe vettem de még csak telefon sem volt :(
2014. jan. 22. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom szerint nem érnek túl sokat. Az lehet pozitívum,h sokan nézik a különböző ing. irodák honlapjait. Illetve akkor hasznos, ha vki már nem él az adott városban, vagy más okból nem tudja megoldani,h menjen, ha van érdeklődő. Én megfogadtam,h legközelebb tuti nem bízok meg ingatlanost. A lakásomat én adtam fel, folyamatosan figyeltem a hirdetéseimet, megkerestem minden olyan oldalt, ahol ingyen lehet hirdetni. Több oldal is ad tanácsokat, hogyan teheted vonzóbbá a hirdetésedet. Ha érdeklődő volt, én rögtön válaszoltam. A lakásom amúgy több irodánál is bent volt, de egyik sem hívott soha. Nem mindegyik töri magát sajna. Amúgy pont a napokban írtam egy ingatlanosnak (csak ő hirdeti a házat), h érdekelne az általa hirdetett ingatlan, meg szeretném nézni. Azóta sem válaszolt, pedig eltelt 4 nap.
2014. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elírtam: a lakásomat én adtam el (nem fel)
2014. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok ingatlanos, de van családtagom, aki igen.

A közhiedelemmel ellentétben nem elsősorban a kiemelt hírdetési helyek miatt lehet sikeresebb irodán keresztül hírdetni, hanem a személyes megkeresések okán. Tehát, ha jó az ingatlanos, és az iroda, viszonylag sok érdeklődő ügyféllel rendelkeznek, akiknek a preferenciáik azonosak pl. a te ingatlanoddal, de nem is gondolnak arra, hogy erdő mellett akarnak lakni. Ezért egy becsületes és jó ingatlanos (fehér holló) miután az érdeklődő vázolja az elképzeléseit, ajánlja a te ingatlanodat. Készült erről felmérés is, így kel el a legtöbb ingatlan az irodákon belül.

A másik, hogy becsületes és megfelelő irodánál SOHA sem az eladó fizeti a jutalékot, hanem a vevő. Egyetlen, amit kérhetnek a kizárólagos hírdetés (csak ők adhatják el, ha mégis te adod el x összeget le kell nekik pengetni), szerintem normális iroda nem is foglalkozik kizárólagossággal.

Szerintem a ti esetetekben érdemes lenne egy kisebb, kerületiés egy nagyobb irodát megbízni. Elvileg nektek ez egy filléretekbe nem kerül, el kell mondani, h mennyit szeretnétek kézhez kapni, arra pakolják rá a jutalékukat (azt majd ők kimatekolják), mindent meg lehet beszélni (le fogják vinni a jutalékot, főleg a kis irodák, hogy eladható legyen a házad), ha pedig másképp gondolják, másokat kell megbízni.

Többek közt azért jó (normális) irodát alkalmazni még, mert az energiatínúsítványtól kezdve, a földhivatolon át, a szerződés ügyvédi költségeit átvállalják, így neked nincs ezekkel gondod.

Huhh, nagyjából ennyi.:)))

2014. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg komolyan foglalkozol vele és jól is csinálod, akkor az ingatlanosnak csak egyetlen előnye van: ha valaki hasonló házat keres nála, de az mégse tetszik neki, akkor ajánlhatja a tiéd.

Egyébként nagyjából annyit tud, hogy rengeteg hirdetést ad fel, jól megszövegezve, jó képeket készítve. És persze egész nap bármikor tudja őket vinni megmutatni a házat.

Ezeket persze te is megcsinálhatod, de az emberek többsége képtelen akár egyetlen normális képet is készíteni a házáról. Na nekik jól jön az ingatlanos segítsége.

2014. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ingatlanirodával adattam el (kizárólagos megbízással) a saját lepukkant, nagyon régi házamat(nem ment, csak telekárban). Megegyezés szerint fotózott, alaprajzot készített, földhivatal, energiatanusítvány, feltette a hírdetést mindenhová, ügyvéddel intézte a szerződést. Hozta a vevőket, de csak abból a körből, amire én kértem. Vagyis nem hozott akárkit. Nem egészen fél év alatt sikeresen túladtunk rajta.Védve voltam attól,hogy lakásmaffia, rablók és hasonlók bejussanak a lakásomba, alaposan becsapjanak. Ennyit megért nekem a jutalék.
2014. jan. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ingatlaniroda annyival tud többet nálad , hogy adatbázisa van , tehát vannak vevői .Neked nincsenek , meg kell őket keresned.

A probléma az ingatlanosokkal a magas jutalék és az , hogy nem azzal foglalkoznak , hogy felsrófolják az árat a vevőnél , hanem inkább az eladó oldaláról akarják lenyomni az árat.


Ha jól eladható az ingatlan , akkor érdemes kihagyni őket , egy eladó tábla az ablakban ér annyit mint egy fél ingatlanos....

Ha meg nem megy el pár hónap alatt , akkor jöhetnek.

2014. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!