Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell-e fizetni jutalékot, ha...

Kell-e fizetni jutalékot, ha a szomszédomtól veszem meg a házat?

Figyelt kérdés
Szomszédom meghalt és az örökösei árulták a házát, de én ezt nem tudtam, hogy el akarják adni. Most megvenném, de kizárólagos szerződése van egy irodával. Ilyenkor kell fizetnem jutalékot, mert nem az irodán keresztül értesültem róla, ráadásul osztatlan közös telken vagyunk.
2014. jan. 24. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kell semmit, de az ingatlan örököseinek igen és nem tudnak alóla kibujni. Legközelebb 2x megnézik mit írnak alá. Egy jó ingatlanos böcsületből nem köt kizárólagos szerződést.
2014. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennek utána kellene nézned, mivel osztatlan tulajdon esetén elővásárlási jogod van. Meg sem hirdethették volna anélkül, hogy téged meg nem kérdeznek. Eleve hibáztak, hogy előbb meghirdették.
2014. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na igen. Nehezen hihető, hogy ezt az ingatlanos ne tudta volna.
2014. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy akkor kell csak megkérdezniük, ha már van egy fix vevőjelöltjük. Hogy nekem kell-e annyiért??!?
2014. jan. 25. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akkor kell, hanem a meghirdetés előtt. Olvasd el a jogszabályt.
2014. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!