Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyíregyháza vélemények?

Nyíregyháza vélemények?

Figyelt kérdés
Melyik a 3 legbiztonságosabb része ( lehetőleg az átlag / normál árkategóriában, azaz mindenképpen 50 000 000 Ft alatt )? Milyenek / mennyi munkalehetőség van! Milyen a közbiztonság? Mennyi "C" kategóriás ember él arra? Iskola / iskolák, orvosi ellátás, ingatlanok értéke, ár / érték aránya? Megéri oda költözni?

2014. márc. 25. 14:06
 1/3 anonim válasza:
100%

Van egy újabb építésű lakópark, a nagy Tesco környékén, de elvileg a minőség elég rossz, mert pár éves, de már penészedik, meg ilyenek. De legalább kívűlről egész jól mutat.

Oros jó hely, meg talán Jósaváros. Örökösföldre ne akarj költözni, ott sok a khm... tudjukkik. Az ultimate rossz hely a guszev, de az már a nyomortelep. Ingatlan ár/érték aránya viszonylag jó, Pest-hez képest mindenképpen, viszont itt az átlagkereset is jóval azalatt van, mint amit Nyugat-Magyarországon adnak.


Gimnáziumi szinten van pár jó suli (Krúdy, Zrínyi, Kölcsey), általánosból is vannak jók (azokat nem ismerem). Orvosi ellátás: van... :D sajnos erről sem tudok érdemben nyilatkozni.


A buszállomáson viszonylag sok a rosszarcú egyén, de fényes nappal senkit nem öltek meg/szúrkáltak meg/vették el mindenét.


Én nem Nyiregyen lakok, de ott tanultam gimnáziumban, vágom a környéket, meg sok ismerősöm ott él, azt a pár évet amit napi szinten ott töltöttem szerettem, de: ha tehetném, én Pest felé nyitnék. Lehet valakinek nem jön be, de pl.: egy 15-35 éves srácnak/lánynak szerintem ideális. Nyiregy/Debrecenben szerintem a kultúrális dolgok (ebbe beletartozik a koncertek, vagy akár diszkók mennyisége, minősége és oda járó emberek minősége) nem az igaziak egy tizen-huszon évesnek.

2014. márc. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

"Örökösföldre ne akarj költözni, ott sok a khm... tudjukkik"

Örökösföldön lakom. Kikről beszélsz? Ha a c..... betűs emberekről, akkor azt kell mondjam, hogy annyira azért nincsenek sokan, legalábbis több a fehér. Ingyenes rendezvényekre viszont szép számban összetudnak gyűlni a város minden pontjáról elég hamar.:)


A kérdezőnek én is azt ajánlom, hogy kerülje el Nyíregyházát messziről (kivéve ha munkaadó:)).

Ugyanis:

- A munkalehetőség szinte nulla, elég csak rákeresni az álláslehetőségekre az erre szakosodott oldalakon (ha diplomás állást keresel). Pl. Budapest: 3845 találat, Nyíregyháza: 24 találat! (profession.hu)

- A közbiztonság szerintem megfelelő, ugyanis itt még nem raboltak ki annyi dohányboltot mint Budapest-en.:) Éjszaka nagy tömeg nincs az utcákon, szóval a kötekedő társaságokat messziről kerülni kell. Éjszaka egyébként sincs semmi, még szilveszterkor sem sok minden szóval mászkálni felesleges.

- A buszközlekedés meg egyenesen borzalmas. Egy 9km-es távot busszal pl. Örökösföldről több mint 1 óra alatt tudsz megtenni! Szóval ha gyerekekkel akarsz jönni, akkor én inkább az autóbusz állomás/vasútállomás közelébe költöznék a helyedbe, mert a többi helyet a buszok kerülik (kevés a járat)! Ellenkező esetben távolabbi munkahelyre csak autóval tudsz menni.

- Városligetünk nincs csak egy pici bujtosi tavunk, de ott se rendeznek már jóformán semmit. Sóstó viszont nem rossz hely (strand, zoo...). De azt a kevés munkát sem ott kínálják.:)

Ingyenes koncertet/programokat ne sokat várj, mert jóformán nincs.:) Max. a VIDOR fesztiválon de ott is 90%-ba noname "világhírű" előadók lépnek fel.

- Az árak is magasak és általában a választék is nulla (pl. MediaMarkt). Így ha valami jó ár/érték arányú terméket akarsz venni akkor rendelned kell Budapestről...


Szóval ne akarjál ide költözni, mert ha nem is te, de a gyerekeid bánni fogják.

Mellesleg Egyetemünk sincs, csak egy Főiskolánk így ha van műszaki indíttatású gyereked akkor neki majd költöznie kell, ami ugye kiadás, kiadás és kiadással jár...

A debreceni egyetem is egy nagy nulla ilyen szinten (műszaki képzése).

Remélem tudtam segíteni.:)

2014. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nyíregyházi vagyok,de sajnos annyit megtudok neked mondani,hogy nem érdemes ide költözni..Már csak a munkalehetőségek miatt...Itt Szabolcsban nem túl elterjedt dolog :(
2016. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!