Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Anyukám szeretne venni egy...

Anyukám szeretne venni egy lakást az én nevemre. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Ő megveszi és nekem ajándékozza ajándékozási szerződéssel, vagy előbb a pénzt ajándékozza és én veszem meg a lakást? Nekem még jár az első lakásvásárlásra az 50%-os illetékkedvezmény, ezt minden esetben kihasználhatom vagy csak ha rögtön az én nevemre vesszük? Hogy járunk legjobban hogy tiszta is legyen az egész ügylet?
2014. ápr. 14. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kinézitek és rögtön a te nevedre, mintha a te pénzed lenne megveszitek, úgy gondolom így a legegyszerűbb
2014. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a NAV felé hogy kell lejelenteni, kell valami papír vagy ha rákérdeznek akkor mondani hogy honnan van a pénz rá?
2014. ápr. 14. 12:39
 3/11 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy adószakértőt lenne érdemes megkérdezni, hogy van ez most, de én úgy tudom hogy egyeneságon nincs illeték az ajándékra.
2014. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
megírjátok az adásvételit a te nevedre, de a vételár-részletek kifejtésénél (ha van hitel is, akkor pl. csak a készpénzes részletnél) beleírjátok, hogy a vételárrészlet a Vevő édesanyja, Kovács Irén által, ajándékozás útján kerül kiegyenlítésre. Ha ez megvan, akkor édesanyád nevére szóló bankszámláról közvetlen az eladónak utal, ha nem személyesen készpénzben adjátok át. Én is így vettem lakást, hogy a vételár egy részét a szüleim "ajándékozták". Fontos, hogy ne anyukád nevére vegyétek, mert akkor nem jár az 50%-os kedvezmény, sőt még akkor se, hogy felvesztek haszonélvezőt (pl. édesanyádat). 1/1 tulajdonossá kell válnod vagy pedig ha több tulajdonos/haszonélvező lesz, akkor mindnek jogosultnak kell lennie.
2014. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az utóbbi válasz teljeskörű és korrekt
2014. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Akkor ezenkívül nincs is szükség a NAV felé egyéb igazolásra vagy ajándékozási szerződéssel igazolni honnan volt a pénz, ez elég?
2014. ápr. 22. 09:53
 8/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, tavaly már végigment a családban egy adásvétel hasonlóan ajándékozós módon, nem pampogott a NAV, az ügyvédünk szerint is rendben van. Nem is volt külön papírmunka ezzel kapcsolatban. Mi még annyit beleírtunk, hogy: "A Vevő kijelenti, hogy a jelen Szerződés tárgyát képező lakás első ingatlana, ekként az Itv. 26.§ (6) bek. szerinti illetékkedvezmény igénybevételére jogosult." Van hely, elfér alapon, de elvileg ennek ellenére külön kell kérelmet leadni illeték-kedvezményre.
2014. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha akár csak haszonélvező lenne anyukám, nem jár az illetékkedvezmény, ugye? Ez egy 14,5 M-s lakásnál 290.000 Ft, ezt jól számoltam?
2014. ápr. 28. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor nem jár, kivéve ha anyukád is jogosult az illeték kedvezményre, amit kétlek
2014. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!