Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem látom át ezt az egész...

Nem látom át ezt az egész bankos rendszert, viszont lakáshitelre van szükségem, ha nem akarok hajléktalan lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 21 éves egyedülállő férfi vagyok.A helyzet a következő:

- Jelen pillanatban édesapámmal élünk egy önkormányzati lakásban, aminek a bérleti díjja 45E + 40 E ( csatorna,fűtés,melegvíz,áram,internet,tv,közös költség )Mivel édesapám heti egyszer-kétszer jön fel, kontrollra a semmelweis klinikákhoz, úgy érzem, nekem teljesen felesleges egy ekkora területű ( mi a francnak 3 szoba egy emberre?Mikor megigényeltük akkor volt itt a 2 nővérem de már nincs ) lakás. Olvastam,hogy az állam 35 éven aluliaknak " fészekrakó" programja támogat. De hogy hogyan értik ezt a támogatást , úgy gondolták már felesleges megosztaniuk velem.nézegettem garzon lakásokat 3-4 millióért, aminek a törlesztője annyi mint itt a lakbér. Sajnos a munkáltatóm eléggé érdekes. Minden hónapban aláirat velem egy új szerződést egy másik céghez próbaidőre és félek,hogy emiatt még a bank is " fizetésképtelennek" titulálna.minimálbérre vagyok bejelentve is, de kézhez adnak 155ezret.Mivel édesapám EÜ állapota miatt is számolnom kell azzal ,hogy lehetséges hamarosan az utcán kötök ki, ezért szeretném, ha felvilágosítana valaki,hogy ilyen esetben mi a teendő. havi 40 et tudnék törleszteni egy banknak.Bocsánat,hogy ilyen kesze-kusza a fogalmazásom :S



#bank #hitel #Állami támogatás.
2014. ápr. 21. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag semmi esélyed hitelt felvenni ilyen körülményekkel, hiába kapsz kézhez bármennyit is, a hivatalos kell ,amit igazolni tudsz, illetve próbaidőre, gyakran változó munkahelyre nem adnak hitelt

a fészekrakó program ha jól tudom fiatal házasoknak van ,tehát egyedül nem tudnád felvenni, de ha beírod a googlebe, hogy fészekrakó program, akkor biztos rengeteg információd lesz róla

ami eszembe jutott, hogy nem tudtok az önkormányzatnál kisebb lakást igényelni (cserélni)?

2014. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az önkormányzati lakást kénytelen vagyok addig magunkon viselni, amíg nem leszek egyedül, mert apám mindig azt szajkózza ,hogy Maradjunk itt mert előbb utóbb eladják, mert azt szokták... Na ja, addig meg esélyem sincs félretenni egy ruppót se. Eladni meg szerintem nem fogják... Tehát a csere se megoldható, mert nem szeretek vitázni az öreggel :/
2014. ápr. 21. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor meglehetősen kilátástalan így szerintem :-(
2014. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A bérleti jogviszonyt a saját javadra is létre kellene hoznod az önkormányzattal, bár elvileg azt meg is örökölheted, csak utána kellene nézni a helyi rendeletben. A következő lépés az lehet, hogy azt egy csereügylet keretében pénzzé teszitek. A leírt körülmények kapcsán jelenleg valóban nincs reális lehetőség hitelhez jutásra.
2014. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pénzzé az önkormányzati lakást? Nálunk most úgy van a helyzet, hogy 2 főbérlő az apám meg az egyik nővérem. Én csak bejelentett lakó vagyok itt a másik nővéremmel, tehát, ha már nem él itt egyik se, akkor áttudom operáltatni magam főbérlővé? Ebben tényleg csak az a ciki ,hogy én fizetem szinte, de nem tudom igazolni. Ezt nekik, hol tudom feltenni kérdésben ?
2014. ápr. 21. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy cserével pénzzé lehet tenni a bérleményt. A másik - azonnali - lehetőség, hogy bérlővé válsz, egészen pontosan bérlőtárssá, ennek feltételeiről a tulajdonosnál érdeklődj.
2014. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon drága a 45 E bérleti díj, elitebb részen is 50 nm körüliben 20-25 E Ft körül van, hát mekkora az a lakás? Nem lehetne eladni a bérleti jogot?
2014. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2: Apukádnak nincs annyi jövedelme, hogy magát ellássa? A lakásból semmit nem tud állni? Mert evvel is kellene kezdeni valamit. Attól, hogy elköltözöl, ez a rész még nem oldódik meg. Ottmarad egyedül egy lakásban, amit nem tud fenntartani, majd utcára kerül? Mi a helyzet vele, milyen jövedelme van, és mivel fogllakozik, mennyi idős?
2014. ápr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vegyèsz volt. Nettò 300 at keresett. Mivel megvakult a Munkahelyèn igy a rokkant nyugdijja 189.000lett èn villanyszerelő vagyok de nem találok helyet ahol nettò 180 felett kapnèk..kènytelen vagyok a 155el beèrni,de èrdekesen vagyok bejelentve.mielőtt kapnám az osztásokat ,hogy milyen jò pènzek ezek(sajnos nem azok,sehol sincsenek az eus fizetèsekhez kèpest)csak a szemcseppjei havi 30. A lakás 90. A kocsim fenntartása ami nekem ès neki is feltètlen eszköz kb havi 40(kötelezöm drága az a0 miatt ès tankolni+karbantartani.mindezek mellett a 2 nővèrem is támogatja...
2014. ápr. 24. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!