Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » SOS! Ha ugyanazt az ingatlant...

SOS! Ha ugyanazt az ingatlant két ingatlanirodával nézem meg, én választok, hogy melyik által szeretném megvenni?

Figyelt kérdés
Az se baj, ha mindkettő aláíratta velem a papírt, hogy velük láttam az ingatlant? Esetleg a másik nem fog hepciáskodni, hogy nem őt választottam? Sürgős lenne, előre is köszi!
2014. máj. 11. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem Te fizetsz, hanem az eladó. Ő viszont valószínűleg duplán - ugyanis mindkét közvetítővel úgy kötötte meg a szerződést, hogy akkor fizet nekik, ha olyan vevő veszi meg a lakást, akit ők vittek oda. Az időben másodiktól esetleg perelhetnek az összegen arra hivatkozva, hogy az első már odavitt téged, tehát nem a második hozta a vevőt.
2014. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
eladó dolga lesz, neki van szerződése, ő fizet.
2014. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Alá kellett írni, hogy általa nézted meg a házat. Ha a háta mögött kötsz üzletet, neked is kell fizetned (büntetést, legalábbis az én megtekintő lapjaimban ez benne volt. Olvasd el pontosan, mit írtál alá. Miért nem szóltál a másodiknak, hogy már másik ingatlanos mutatta a házat?
2014. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt azért elárulnád, hogy miért nézted meg másodjára másik ingatlan irodán keresztül az ingatlant? Csak ilyenről még nem hallottam.
2014. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyforma áron szerepelt mindkét irodánál? - Hülye kérdés, mert akkor nyilván az olcsóbbtól vennéd....., de ha azonos áron hirdették,

ugyan miért nézted meg kétszer??


(Ha az eladón valóban duplán akarják behajtani a %-ot, akkor először nem Neked próbálja eladni...... csak, ha rájön, hogy másnak nem kell.)

2014. máj. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit meg akarsz venni annak van egy ára, Neked azt kell érte kifizetned amit kölcsönösen kialkudtál az eladóval.

Azt nem értem, én sem hogy miért van szükség ezekre az ingatlanközvetítőkre, mert amúgy totál h.lyék csak a pénzt tudják felvenni. Amikor lakást vettünk és érdeklődtünk volt olyan, hogy érdeklődtem és nem voltak hajlandóak elárulni hogy melyik utcában van, és mondtam is neki hogy akkor honnan tudjam hogy egyáltalán érdekel e engem a lakás.

Az adásvételhez a vevő fel szokott kérni egy ügyvédet ami nem olcsó, de ezek az ingatlanközvetítők meg 3-szor annyit vesznek fel és semmi érdemi munkát nem végeznek. Tele van az internet ingyenes jól menő hirdető oldalakkal, így nem értem mért kell odaadni valakinek 2-300 ezer forintot vagy többet hogy felrakja a hirdetést és megmutassa valakinek, amit nélküle is meg lehetne oldani.

Az hogy mindkét ingyenélő megmutatta szerintem semmi kötelezettséget nem von maga után.

2014. máj. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Majdnem így jártam tavaly, egyik ingatlanossal megnéztem, de nem volt önálló helyrajzi száma, keskeny telek, a minimum 500 m2 a településen, ez 400 m2 volt, a házat szépen felújították, de nem volt még kész. Vagyis "közös ló, aminek turos a háta". Nem vettem meg. A másik ingatlanos nem mondott előre címet, odamentünk, ugyanaz a ház volt, nem szálltam ki a kocsiból, azt mondtam, nem tetszik a környék.
2014. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az eladó kizárólagos szerződést írt alá az ingatlanos céggel, akkor nagyon nagy hibát követett el. Ha viszont nem kizárólagos, akárhány céget is megbízhat és ráadásul ő maga is árulhatja. Nyílván ez utóbbi a helyzet, nagyon sűrgős neki az eladás. Te voltál béna, ilyet nem lehet elkövetni.
2014. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az eladó biztosan "gázban" van, Te pedig annak függvényében, hogy pontosan mit írtál alá...
2014. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!