Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ingatlanközvetítővel ad el...

Petruska1020 kérdése:

Ha ingatlanközvetítővel ad el valaki házat, akkor, az kb hány százalékot rak rá az ingatlan árára?

Figyelt kérdés
pl, ha van egy ingatlan 13 millióért, akkor ha abból levonjuk amit rá rakott a közvetítő, akkor kb hány százalékkal csökken, hogy megkapjuk az eladó által kínált árat?

2014. jún. 7. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ingatlanközvetítők eléggé változó jutalékkulcsokkal dolgoznak, de szerintem, ha 2 vagy 3 százalékkal számolsz, akkor nem vagy messze a realitástól.
2014. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én igazából többre számítottam. Mert az érdekelne, hogy amit kinéztünk házat, mennyi lehet az eladó által kínált összege, mert ingatlanközvetítős oldalon megtaláltam és kettőn is fent van viszont más árban. Ha mondjuk kikerüljük ezt a procedúrát, és közvetlenül az eladótól vennénk meg úgy érdekelne mire számítsak árban.
2014. jún. 8. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Az eltérő árak azért vannak, mert maguk az ingatlanközvetítők is különböző árakat határoznak meg. Nekik az az érdekük, hogy minél többért adjanak el egy ingatlant, mert annál nagyobb a százalékos alapon számított jutalékuk.
2014. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké én ezt értem, de a 2-3 % ot keveslem. Én legalábbis. biztos csak annyi? mert rákerestem már, de neten úgysem írnak konkrétan ilyen adatokat ezért érdekelne személyes vélemény, tapasztalat
2014. jún. 9. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, menj be néhány közvetítő-irodába és kérdezd meg, de akkor is ködösíteni fognak azzal, hogy kimennek megnézni az ingatlant és utána mondanak javasolt eladási árat és jutalékot. A te esetedben ez természetesen nem működik, mert te venni akarsz. Ha ismered az eladót, akkor kezdj vele alkudni, ha 13-at kér, indulj 11,5-fől, aztán majd meglátod. De ez csak akkor működhet, ha még nem voltál egyik közvetítőnél sem, amelyik hirdeti, mert akkor őt kötelezi a közvetítővel kötött szerződés.
2014. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó tanácsot, így lesz :)
2014. jún. 11. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!