Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját lakás vagy albérlet?...

Saját lakás vagy albérlet? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Tudom, sokat feszegetett téma ez napjainkban, de közel állok én is a családi fészekből való kirepüléshez és érdekelne MINDENKI véleménye :) legyenek akár negatívak, pozitívak (normális stílusban).. szerintetek melyik az előnyösebb lakást bérelni vagy venni? anyagilag mely opció a legjobb? szerintetek egyes opcióknak mik az előnyei és a hátrányai?:)ha venni a jobb, nem tart kicsit sokáig a pénz összegyűjtése annak aki önerőből szeretné? (tudom hogy létezik hitel, de én akkor sem vagyok meggyőződve arról hogy jól kitudok belőle jönni, a szüleim esete lebeg előttem.) várom a kommenteket :)))


L/18



2014. jún. 9. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Venni jobb nyilvánvalóan, hiszen nem fizetsz lakbért és nem függsz a bérbeadótól.


Viszont hitel vagy szülői segítség nélkül szinte lehetetlen, hacsak nem fogsz ki egy olyan munkahelyet, ahol havi pár száz ezret félre tudsz tenni.


Egyedül nem mernék hitelt felvenni a helyedben, hiszen bármikor történhet bármi, ami miatt nem tudod fizetni.

2014. jún. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet:

+ Rugalmas

+ Kisebb felelősséggel jár

- Nem csinálhatsz vele akármit

- Kirakhatnak


Saját lakás:

+ Azt csinálsz benne, amit akarsz

+ Kiadhatod abérletbe

+ Mindig lesz hol laknod

- Nehéz összegyűjteni ennyi pénzt, ill. a hitel kockázatos

- Röghöz köt


Szerintem saját lakásban csak akkor gondolkozz, ha már ketten vagytok, és van legalább egy 250-300 ezer nettó bevételetek, illetve 50% megtakarításotok. Én csak nyugdjasként vennék lakást, addig albérletben lennék, hogy gyorsan reagálhassak a külső tényezőkre (munka, szomszédok... stb.) Sajnos persze a többségnek ez nem nagyon adatik meg :(


További vélemények: [link]

2014. jún. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, csak azzal nem, hogy a saját lakás röghöz köt. El is lehet cserélni, ki is lehet adni.


Ha x évet lehúzol albérletben, azért szép mennyiségű cuccod összegyűlik, itt most nem arról beszélek, hogy pár év alatt, hanem ha valóban sokáig albiban laksz. Ha netán kimész külföldre dolgozni, akkor hova teszed a dolgaidat?

2014. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Eladod a neten
2014. jún. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én 2005-ben jöttem Pestre, egészen mostanáig albérletben laktam, előbb 3 emberrel egy szobában, majd fokozatosan több terem lett, végül egyedül egy lakásban. Ha lett volna lehetőségem, akkor inkább vettem volna egy lakást, mert ha kiszámolom, hogy mennyit költöttem albérletre, akkor hozzávetőlegesen 5 millió forint jön ki ezévig. Idén vettem egy lakást részben önerőből, részben fundamenta kamattámogatott hitellel. Én sem akartam soha hitelt felvenni, de beláttam, hogy anélkül soha nem lesz lakásom, a fundamentával pedig kis esélye van a buktának, hiszen forintalapú és kamattámogatott. Én ha visszamehetnék az időben és akkor is olyan mélyponton lenne az ingatlanpiac, mint most, akkor beleugranék, maximum kiadnám egy ismerősnek az egyik felét, amivel besegít a törlesztőbe. Sokan mondják nekem, hogy oké, de mi lesz, ha kimegyek külföldre. Hát mi lenne, kiadom, aztán a bérlő fizeti nekem a törlesztőt. Egyetemistaként amúgy engem sem érdekelt, mint sok mást, hogy albérletre megy el a pénz, hiszen eleinte nem én fizettem, hanem szüleim. De azért ha belegondolsz, az a pénz megy egyenesen a kukába. A lakásvásárlás után fizetett törlesztőrészletet pedig felfoghatod egyfajta előtakarékosságnak, amivel x százalék kezelési költség jár. Persze bármilyen hitelbe még most sem ugranék bele, de ha össze tudsz kb. 50%-os önerőt szedni, akár szülőktől, akkor szerintem már érdemes belevágni.
2014. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!