Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » El fogunk válni és a lakáshite...

El fogunk válni és a lakáshitelt én fizetném, mit várhatok a banktól?

Figyelt kérdés

Lakáshitelünk van de nemsokára el fogunk válni. A párommal megegyeztünk, hogy megkapom az egész lakást cserébe azért, hogy ő törölve legyen mint adóstárs, vagyis az adósságát én vállalnám át.


Nekem is ez így megfelelne, de mit várhatok a banktól? A szerződés fel fogják bontani, vagy esetlen rám nézve kedvezőtlenül módosítják? Családtámogatott kedvezménnyel vettük fel a hitelt, ez most el fog veszni, vagy továbbra is alacsony kamatot fogok fizetni?


Szívesen kérdezném ezeket a kérdéseket a banktól is, de attól félek ha megemlítem a helyzetet mindjárt gyanúsak lesznek és lehet felbontják a szerződést és kilakoltatnak.



2014. jún. 18. 22:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, gyerekek nincsenek, tehát ez nem lenne gond.
2014. jún. 18. 22:03
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
A Bank csak akkor egyezik bele, ha új adóstársat viszel, és a te jövedelmed is elég lesz a hitelhez. Új hitelszerződést kell kötnöd.
2014. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha minden igaz, akkor meg a parodat sem torlik az adoslistarol. Egyebkent nyugodtan kerhetsz felvilagositast a banktol. Ok nem lepnek elsokent. Szoval nem fognak kilakoltatni, mert te erdeklodsz, es mert lehet, hogy elvalsz. Ok csak akkor lepnek, ha a jelenleg vallalt kotelezettsegedet nem teljesited. (sokaig nem fizetsz) Amugy minden kerdesedre valaszolnak.
2014. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 miért kellene új hiteltársat keresnem? Ennek nincs semmi értelme. A saját fizetésem elegendő lenne a hitel törlesztésére, eddig is egymagam fizettem az egészet.
2014. jún. 18. 22:21
 5/6 zsiroka válasza:

Szia!


Mindenképpen kell új adóstárs. És ne számíts semmi jóra! Mármint én kerültem be volt feleség helyre adóstársként és másfél év kellett mire minden le lett papírozva, pedig a válás körül nem volt semmi hercehurca, a bank variált állandóan, pedig majdnem kétszer akkora keresettel mentem volna bele mint az előző adóstárs. Sok sikert hozzá! A családtámogatott kedvezményről nem tudok nyilatkozni.

2014. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez deviza alapú hitel (valószínüleg az), akkor várjatok szeptemberig, addigra remélhetőleg megszületik a beigért törvény, ez nagyban változtathat a jelenlegi felálláson.
2014. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!