Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás után közművek...

Lakásvásárlás után közművek átírása lehetséges emailben vagy csak személyesen? Van aki csak így intézte és nem kellett bemennie?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kb? Ha nekem 15 napon belül kell átíratnom elég ha kezdeményezem ezen belül aztán majd ahogy intézik átíródik egyszercsak?
2014. jún. 23. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szolgáltatója válogatja, de mindenhol kell igazolnod magad, ami e-mail-ben nem fog menni. Illetve mind ki fog menni mérőórát ellenőrizni, és bár plussz költség, de mindenképpen kérj cserét legalább a gázóránál, ha nem akarsz az előző tulaj mágneses kísérletei miatt te fizetni évek múlva...
2014. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy legjobb, ha az eladóval párban mész mindenhova, mert akkor ott ő tudja rendezni az utolsó számláját, meg ahol kell, aláírni a lemondó nyilatkozatát.
2014. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt én is így csináltam, hogy az eladóval közösen mentünk minden szolgáltatóhoz, (víz, gáz, villany) és közösen diktáltuk az adásvétel időpontjában leolvasott óraállásokat. Ez alapján az eladó ott helyben kifizette készpénzben az utolsó díjat, és elkérték az ingatlan adásvételi szerződésének egy másolatát, és csak ezután írták át a nevemre.

A szemétszállítóknál és a kéményseprőknél már elég volt egyedül mennem...

2014. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kinyomtattam minden doksit ami kell, az eladó nyilatkozatát is. Pont a kézenfogva bemenést szeretném kikerülni, mert nem tudok most szabit kivenni és az eladónak is pici babája van amit lehet szeretnék emailben intézni.
2014. jún. 23. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Én eladtam és úgy vettem másik házat. Eladásnál lefotóztuk a vízórát, a villanyórát, lejártuk az ügyfélszolgálatokat (vízművek, elektromosok, díjbeszedő), az utolsó díjat kifizettem és átírták az új tulajdonos nevére. De ott voltunk mind a hárman, mert kellett az ügyvédi irodában készült adásvételi szerződés és mindnyájunk személyije, lakcímkártyája is. Ugyanez kellett a vételnél is. Csak személyesen lehet bejelenteni. Aztán egy hónap múlva jöttek az elektromosok villanyórákat lefényképezni és ellenőrizni, vízművek két hónap múlva, gázosok egy hetet vártak csak.
2014. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak személyesen lehet intézni, egy napot rá kell szánnotok!
2014. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!