Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet-e valaha lakásunk?

Lehet-e valaha lakásunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok. olvastam egy néhány topikot de mindegyik más.

Hozzá értők, és nem kritizálók válaszát várom.

Albérletben lakunk a nejemmel és 7 éves lányunkal.

Lakást szeretnénk venni.

8 orás minimálbérrel vagyok bejelentve, nejem többel.

nem vettünk még fel semilyen támogatást. lakásunk nincs,.

gondolok itt első lakáshoz jutási támogatás stb.

tegyük fel pl 8m forintos lakást nézünk ki. akkor innem hogyan tovább. önerő kell e ?

Ilyenekre gondolok.

Köszönöm!



2014. júl. 17. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Onero mindenkepp kell. A lakastorleszto azert dragabb mint a lakber, es ki kell jonni belole.

Ket keresettel szerintem van eselyetek, egy kis, ketszobas lakas, lehet felujitando (aztan ti felujitjatok), talan meg olcsobb is akad.

2014. júl. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy felújítandó köbányai 1,5 vagy 2,5 szobás panel 4,5-6M-ért reálisabb elképzelés lenne ha már Budapest. Másfél millióból rendbe lehetne hozni. Ami igaz az igaz, a panelok közösköltsége arányaiban magasabb. Itt 1 millió önerővel már neki lehetne vágni és vannak egyéb támogatások pl. a felújításokhoz, de sosem 100%-os támogatás. Olyan nem hiszem hogy van, hogy semmi önerő, minimálbéres jövedelem papíron, mert ez esetben a saját erőre felvevendő hitel szinte nulla forint. A hitel egyébként sem jó üzlet hosszútávon.
2014. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

minimum 20-25%-os önerővel kell számolni - bejelentett fizetés függő, hogy mennyit kér a bank. anélkül nem adnak hitelt.

Lakáskassza? Ha esetleg havonta félre tudtok tenni... bele lehet forgatni a hitelbe, kaptok hozzá támogatást, nagyon kedvezményes a kamat

2014. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágositást.

Mindenképp akarunk önerőt.

2014. júl. 17. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, nem nagyon.

Budapesten 8 millióért a legaljából tudsz válogatni. Vagy garzonokból.


Azt még rendbe is kell rakni.

8 milla hitel 20 évre kb. 60.000 forint/hó. Menne tartósan?

2014. júl. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ennyibe kerül az albérlet + rezsi
2014. júl. 25. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!