Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest: budai vagy pesti oldal?

Budapest: budai vagy pesti oldal?

Figyelt kérdés

Budapestet csak átfogóan ismerem:

A pesti oldalon több minden van ( mind munka, mind szórakozást illetően ), a 8. ker. a legrosszabb, a 13. ker-ben sok a lopás, a rózsadomb a legdrágább, stb.

De ti melyik oldalt javasoljátok?

Fontos szempontok:

-jó ingatlan ár/érték arány

-sok munkalehetőség

-nyugodt környék

Igazából ennyi lenne. Sokan mondták, hogy ha nyugodt környéket akarok és nem gond a bejárás, akkor Buda külső része ( és ott vannak jó áron kertes házak, ami előnyt jelent ), vagy ha nem akarok sokat "mászkálni" ( ugye a közlekedésre értendő, nem szó szerint ), akkor Pest.


2014. júl. 28. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Bárhova költözöl, mindig lesz olyan, hogy utazni kell valamennyit.

Ha a pénztárcád engedi, akkor inkább Budára költözz. Csendesebb, tisztább, biztonságosabb, nyáron a hegyekben hűvösebb.


Viszont nem érdemes annyira kiköltözni (pl. Máriaremetére), mert onnan meg sok idő, amíg beérsz. Plusz én kicsit óvakodva vennék lakást hegyes környéken, majd' minden télen van riport arról, hogy lefagytak az utak és lehetetlen lejutni, a buszok sem járnak.


Szerintem pl. Pasarét, Kelenvölgy, Óbuda ideális választás, de a XII. kerület sem rossz, Farkasrét, Németvölgy környéke. A Svábhegy nagyon jó hely, de ott azért már vannak domborzati viszonyok :D


A pesti oldalon is lehet jót találni. Azt nem mondtad, hogy tömegközlekednél, vagy autóznál. A XVI-XVII. kerület (Mátyásföld, Sashalom, Rákosmente) már nyugodt, kertvárosi környezet, de pl. Rákosmente kintebbi részét nem hiába hívják Rákosborzasztónak. Kb. ez az a városrész, ami a legtávolabb esik a belvárostól, a tömegközlekedés elég csapnivaló, zsúfolt, lassú buszok, amivel beszenvedsz az Örsig vagy a KÖKI-ig, onnan meg lehet még metrózni.

2014. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Vidéken születettként sosem értettem a pesti ember problémáját, hogyha valami nincs a szomszéd kerületben az már embertelen távolságra van.

Egyébként bőven nem a 8. ker a legrosszabb... ott a corvin negyed meg egy csomó feljavított környék, a magdolna negyed se a régi már.

Kőbánya távol eső részei, angyalföld, külső ferencváros, havanna ezek a durva helyek.

2014. júl. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
ha metró közelébe költözöl azok jó környékek általában
2014. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
67%
Pesten belül összehasonlíthatatlan különbségek vannak. Pl: Újpest és a "nócker"
2014. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
49%
Amúgy Újpestet ajánlom, megfizethető és a belváros sincs messze ezzel együtt nyugodt városrész.
2014. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

#2

Én azért tavaly mentem végig éjszaka a Koszorú utcán. Hát ha ez a nem gáz, akkor nem tudom, eddig milyen volt :D


Valahol azt olvastam, valaki azt írta, hogy egy csomó helyen bekamerázták az utcákat, így most már legalább a nyakláncodért nem szúrnak szíven. A bűnözés "visszaszorult a házakba" - ettől függetlenül viszont továbbra is egy nyomasztó, lepattant környék maradt. Egyelőre.


Kiegyezhetünk annyiban, hogy a kérdezőnek nem Józsefváros kell úgysem :)

2014. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a koszorú utca pont nem de az egyetem körül konszolidáltabb
2014. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rendőrségnél közzé szokták tenni a bűnözési térképet, az egy jó kiindulási alap.
2018. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!