Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladás előtt célszerű...

Ingatlan eladás előtt célszerű értékbecslővel felméretni az értéket?

Figyelt kérdés

Ingatlanossal szeretném eladatni az ingatlant. Nem tudom jó ötlet e érték becsültetni vagy elég amit az ingatlanos mond? Nem szeretném áron alul hirdetni.


A másik kérdésem az lenne célszerűbb felújítandóként megpróbálni eladni vagy újítsam fel és utána adjam el?


2014. szept. 5. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Nézd meg a nagyobb ingatlanos oldalakon, hogy a hasonló ingatlanok mennyibe kerülnek.

2. Úgyis rengeteg ingatlanos fog jelentkezni nálad, többnek is kérd ki a véleményét, ahhoz adj hozzá 10-20%-ot...


De ha azt az ingatlant akarod eladni, amiben laksz, vagy ami közel van, és ráérsz odamenni, ha valaki meg akarja nézni, akkor készíts nagy látószögű, erős vakus fényképezőgéppel jó sok képet, készíts egy méretarányos alaprajzot, írj részletes leírást és tedd fel 2-3 nagyobb ingatlanos oldalra, kiemelve. Így persze költeni kell a hirdetésre, de közel sem annyit, mint az ingatlanosra...


Ettől persze még megkérdezheted pár ingatlanos véleményét az árról, legfeljebb nem kötsz velük szerződét. Nem szép, de hasznos...

2014. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az, hogy mit érdemes felújítani és mit nem, teljességgel az adott ingatlantól függ...
2014. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
vigyazz mit irsz ala, a legtöbb ingatlaniroda nem a százalékból él amit az ingatlaneladás/kiadás-ból kap, hanem olyan kizárólagosságot kapnak illetve, hogy te már az alatt az ár alatt nem adhatod el, ami a szerződésben van... és utána szépen beperelnek és a büntetést kifizettettetik... csak óvatosan mit írsz alá
2014. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ja, tesóm felújítva adta el a lakását, és keresett rajta elég sokat, de egy évig üresen állt a lakása,addig rezsit fizette, ha minimálisat is. de megérte. epp ezért én felujitando lakast keresek magamnak :)
2014. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért vagyok kicsit tanácstalan, mert nem tudom milyen áron tudnám eladni felújítandó és felújított állapotban. Jó lenne viszonylag gyorsan eladni a házat ezért és talán a konkrét ár megmondásáért foglalkoztat az ingatlanközvetítő gondolata. A felújítás egy bejárati ajtó csere, komplett festés, járólapozás, padlózás és teljes fürdőszoba felújítás lenne. Ha csak annyit nyernék a felújítással árban, mint amit belefektetek akkor nem akarnék vele foglalkozni. Csak hát tanácstalan vagyok...
2014. szept. 5. 16:53
 6/12 anonim ***** válasza:
nem éri meg felújítani és nem éri meg várakozni a drágább eladásra.
2014. szept. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát komplett felújítást nem csinálnék,mert nem kapsz annyival többet ,a következő lakónak,meg nem biztos,hogy tetszik,úgyis leveri.Persze ez attól is függ milyen állapotban van jelen pillanatban az ingatlan.Rakj fel képet és megmondjuk.
2014. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Újítsd fel előtte. Nem fognak érte annyival többet adni, mint amennyibe kerül, de gyorsabban elmegy. És tisztán mutasd meg, ez fontos.
2014. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
képem sajnos még nincs ha lesz teszek fel. Az a baj valamilyen szintű felújítás vagy higéniai festés kell, mert elég koszos is. Egy sima takarítás nem elég :(
2014. szept. 6. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a fal a lényeg, átfesteni lesz a legolcsóbb.. Ablakok, fürdőszoba milyenek? Bejárati ajtó, konyhabútor? Burkolatok? Radiátorok? Elosztás? Fekvés? Szomszédok?
2014. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!