Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes megvenni egy vályogház...

Érdemes megvenni egy vályogházat és könnyűszerkezetesből még hozzáépíteni?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon jó környéken lévő 1901-ben épült vályogház tégla alappal, albérletben lakunk benne, nagyon szeretjük. 5,5-6millióért adnák el, abban is benne lennének hogy a nevünkre iratják és így nem kell félretennünk, hanem egyből vehetünk fel hitelt (a hitelt úgy vennénk fel, hogy kb annyi legyen a törlesztő mint az albérleti díj: 35-45ezer).

Egy nagy szoba van, egy nagyobb előszoba, ami egyben étkező is, egy kis konyha+spejz, fürdőszoba.

Hátrafele még két szobát hozzá lehetne építeni. Ha a miénk lenne, gyönyörűen fel tudnánk újítani. Gázkonvektor és régi ablakok vannak, azt le kéne cserélni.

Szerintetek ennyiért megéri megvenni?

Nem szeretnénk nagy fába vágni a fejszénket, és egyből megvenni egy nagy házat 12-18 milláért, 60-80 ezres törlesztővel amit aztán csak nyögünk évekig és hozzá se nyúlhatunk mert nincs rá kredit.

Megéri ez így vagy butaság? Valaki csinálta hasonlóan? Sokat kéne rá költeni, de legalább saját ízlésünk szerint tehetjük, és könnyebb lenne mint egyből nagyot venni. Csak attól félek hogy mivel nagyon öreg és vályog, valahogy vissza fog ez ütni, és nem tudom kapunk-e egyáltalán hitelt meg szocpolt rá.

Tudtok tanácsot adni?



2014. okt. 4. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Sztem megoldható! Hitelt kaptok, pláne most vannak pályázatok, fűtés, nyílászáró-ra stb! (Én bele mennék)
2014. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha a mostani allapotot ismeritek (ezek szerint nem vizesedik, jo allapotu, a tegla alap mindenkepp pirospont), es ennyit ki tudtok havonta fizetni, hajra!


Azzal azert szamoljatok, hogy az epitkezes/hozzaepites koltsegeit is ki kell majd gazdalkodni. Jrjatok utana mennyire lehet beepiteni a telket (van egy telepulesenkent valtozo maximum, azt a bovitessel se haladhatjatok meg), de amugy jo megoldasnak tunik.

2014. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na örülök hogy nem nevettek ki miatta.

Az ismerőseink tök hülyének néznek minket mert szerintük egy ház 15-20 millánál kezdődik. Csak ők még szülőknél laknak, albérletet nem akarnak fizetni , nem tudom hogy fognak 60-80ezret fizetni hitelre.

2014. okt. 4. 12:02
 4/10 anonim ***** válasza:
"szerintük egy ház 15-20 millánál kezdődik." Annak nem minimál a bére. Nyugodtan ... sok sikert a +valósításhoz, erőt egészséget, és TÜRELMET...
2014. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekik is minimál a bérük, csak még gyerekek és fogalmuk sincs milyen az amikor anyuci nem vásárol be a hűtőbe.

Én 4 órára vok bejelentve, párom 8 órára. Nem tudom, elég-e az.

2014. okt. 4. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Szocpolt csak új építésre adnak. A hitel függ a jövedelmektől. Érdeklődjetek több banknál is. Az OTP a legrosszabb verzió.

Egy statikussal nem ártana beszélni, és megnézetni a víz, villanyvezetékek állapotát is. Nem feltétlen jó ötlet ablakot cserélni, ha rendesen zárnak. A műanyag ablakok beépítése után penészedni fognak a falak, hacsak nem szellőztetsz nagyon sokat.

2014. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Félszocpol van használt házra is. Fa ablakokat rakatnánk be, és már látta egy statikus haverunk, szerinte megoldható, de ezt még csak ránézésre mondta.
2014. okt. 4. 17:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért fel tehetnél róla egy képet és hogy kb az ország mely részén mert így látatlanban ki tudja meg éri e.
2014. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
árakat a környéketek határozza meg. mivel nem írtad, így az árról nem lehet mit mondani, de alkudni mindig lehet.ablakoknál nem az anyaga a fontos, hanem az, hogy mennyire zár jól. egy mai fa ablak is kiválóan zár, így a pára feldúsulásától tartani kell ott is-érdemes szellőzőt beépíteni. ha van a falnak vízszigetelése ok, ha nincs, akkor a felújításnál óvatosan mindent. a vályog jó hőtároló de rossz hőszigetelő, így érdemes kizárólag természetes, jó páraáteresztő anyaggal szigetelni (üveggyapot,kőzetgyapot,nádlemez, farost, szalmabála).
2014. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 12-18 millásnak nem 60-80 a törlesztő részlete.

Ha nektek tetszik és a költségvetésetekbe ez fér bele akkor hajrá.

Én személy szerint a könnyűszerkezetes épületeket nem szeretem,de ez nem azt jelenti, hogy nem jó.

Szerintem a vályog szuper, mi direkt ilyet kerestünk. Kicsi legyen (bővíthető), jó helyen, jó fekvéssel. Mással ne törődj nektek legyen jó.

2014. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!