Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásomat el kell adnom, hogy...

Lakásomat el kell adnom, hogy házat vegyek. Hogy működik ilyenkor a költözés?

Figyelt kérdés
Mint oly sok embernek, szükségem van a lakásom árára, hogy megvegyem a családi házat. Ha nem szeretnénk átmenetileg rokonokhoz/albérletbe költözni, hanem csak egyszer, a lakásból a házba, akkor lehet haladékot kérni a kiköltözéssel a beköltözésig. Hogy szokott ez működni? Letétbe helyezem az összeget a házért, amikor már a vevőm kifizette a lakást, de akkor ő már jönne én még nem mehetek? Lehet találni olyan vevőt, aki ilyenkor megvárja, míg átköltözöm? Köszönöm előre is.

2014. okt. 13. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez csak a szerződés kérdése. Bele kell foglalni, hogy mennyi a kiköltözési idő. Persze ehhez komoly megegyezés és szervezés kell, mert senki sem szeret sokáig várni, ha kifizette a pénzt. Olyan is van, hogy a pénz egy része ügyvédi letétben marad.
2014. okt. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
úgy add el a lakásod, hogy legyen bőven időd kiköltözni. például, 2 hónapos határidőt kérsz, igy lesz időd átköltözni. Ki kell jelentkezni a lakásból mielött kifizetik a teljes összeget, és mondjuk kiköltözöl November 1.re és ő az nap utalja az utolsó összeget. amikor átment a pénz, te oda adod a kulcsokat és leolvassátok az órákat.
2014. okt. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly játszottam el ezt, régi rossz házból költöztem kisebbe, de jóba. 60 napot kaptam a kiköltözésre, közben lefoglalóztam a másikat, de visszalépett az eladó. Irány a net és az ingatlanosok. Három hét alatt találtam másikat, kifizettem az 1%-ot, két nap múlva a 10%-ot és megírtuk a szerződést. Ekkor már átvihettem a holmimat, az eladó beleegyezésével. Aztán három napig szállodában laktam a kutyámmal, mert nem sikerült egyik rokonnál se szállást kapnom. Amikor kifizettem a teljes összeget, át lett írva a víz, villany, minden, akkor én is jöttem a kutyámmal és a személyes holmimmal együtt. Tehát a KETTŐ KÖZÖTT találnod kell átmeneti megoldást, de a holmidat az üres lakásba vagy házba már átviheted, ha az eladó is beleegyezik.
2014. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem találok olyan jó fej vevőt, aki ad 2-3 hónap haladékot. És olyan jó fej eladót, aki megengedi, hogy becuccoljak. Persze ügyvéddel szerződésbe mindent.
2014. okt. 15. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
azt is lehetne, hogy amikor eladod a lakásod kérsz 2 hónapot a költözésig, ez reális és miután vettél 1 másik lakást, ha van tároló vagy garage oda beteszed a dolgaidat , elmlsz 1 panzióba, vagy baráthozlakni és ha kifizettek téged, utána kifizeted az eladódat. Mindig van néhány nap a két eladás-átvétel között.
2014. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a jófejségen múlik. Az én vevőm ÜRES házat akart (félt az esetleg beköltöző hajléktalanoktól). Két hétig lomtalanítottam egy emberrel, mivel az újba úgysem fért volna be a régi, rossz bútor, azt is elvitettem a MÉH-be (nem lehetett eladni). Ami maradt, az befért egy kisebb teherautóba. Amit vettem, abban a házban maradt bútor (előtte leltár készült az eladóval), de bőven belefért a holmim. Ha nincs is teljesen kifizetve, 10% lefizetése után már be lehet pakolni, de lakni nem lakhatsz ott.
2014. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ingatlanos céggel vásárolsz, akkor az ő ügyvédjük kötelezően beleveszi a szerződésbe ezt a két hónap kiköltözési időt. (De három hónap is lehet, megegyezéstől függően). Én mind a kettőt (eladás, vétel) cégekkel intéztem (DH és CSIC), igaz, az eladásnál jutalékot kellett fizetni.
2014. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a nagy ötletünk született, hogy a lakás Vevőtől azt kérjük, hogy az utolsó mondjuk 1MFt-ot csak átadáskor (birtokbavételkor) kérjük el, így valamennyire ő is biztosítva van, abból az 1MFt-al kevesebb összegből pedig kifizetjük a házat, amibe költözhetünk is mielőbb.
2015. jan. 6. 11:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt tettük mi is. Első részletet a szerződés aláírásakor kaptuk meg, második, legnagyobb részt később, utolsót a birtokba adásnál (kulcsátadás, közművek átiratása). De mert a másik lakás még nem volt kifizetve (10 %), oda csak a holmit vihettük, három napig rokonoknál aludtunk. Kutyával és macskával más nem jöhetett szóba.
2015. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!