Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell e illetéket fizetni?

Kell e illetéket fizetni?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy volt egy lakásom, amit eladtam 8 millió forintért, majd pár hónapra rá vettünk egy lakást 10,75 millió forintért, amelyben 70%-os tulajdonrészt szereztem.

Az ügyvéd szerint fizetnem kell illetéket, de én a törvény alapján úgy értelmezem hogy nem kell. Valaki tud segíteni, hogy mi az igazság?



2014. nov. 4. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szja-t nem kell fizetned, de vagyonszerzési illetéket igen! Határozatban vagy végzésben (már nem is emlékszem) róják ki: összegét és határidejét.
2014. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy szja-t nem kell fizetnem, de szerintem illetéket sem, mert ha eladok egy lakást és egy éven belül másikat veszek, akkor a kettő forgalmi értéke közti különbségre kell az illetéket megfizetni.

De mivel én 70%-os tulajdonrészt szereztem, így megvett lakás forgalmi értéke: 10 750 000*0,7= 7 525 000 Ft

Tehát a 8 milliós eladási érték magasabb mint amit a vételre költöttem, ergo nincs vagyonszerzés, tehát nincs illeték sem. Én így gondolkozom!

2014. nov. 4. 19:23
 3/4 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd szerint pedig az eladott lakásnál is csak annyi tulajdonrészt lehet figyelembe venni, mint ami az újban is van. Tehát szerinte: 8 000 000*0,7= 5 600 000


Tehát 7 525 000 - 5 600 000 = 1 925 000 a vagyonszerzés, tehát ennyi az illeték alapja és ennek a 4%-át kell fizetni (77 000 Ft)


Melyik lehet az igaz?

2014. nov. 4. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly 100 m2-es régi házat adtam el telekárban, amely már tíz éve volt az én nevemen. Két hónappal később vettem egy kis házat (56 m2), amelyik sokkal jobb, mint a másik volt vettem olcsóbban. A NAV levélben jelezte, hogy nem kell illetéket fizetni.
2014. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!