Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitel esetében figyelembe...

Lakáshitel esetében figyelembe veszik a helyszínt is?

Figyelt kérdés
A II. kerületben található.

2014. nov. 6. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Kik?
2014. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
a bank figyelembe veszi. megkérdezi hol van az ingatlan.
2014. nov. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mármint a bankra gondolsz, aki hitelez? Csak az értékbecslésben veszik figyelembe, mert nyilván nem azonosan értékelnek egy borsodi kis faluban lévő ingatlant és egy budapesti ingatlant. Ettől függ a felvehető hitel összege. Mert hiába van magas fizetésed, ha nem tudsz fedezetül felajánlani olyan értékű ingatlant, hogy az értékbecsléssel benne legyél az általad felvenni kívánt hitel összegében.

Már ha ilyenre gondoltál, mert nem fejtetted ki a kérdésed igazán.

2014. nov. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi most vettünk fel otthonteremtő hitelt a Budapest Bankban.


Ott a hiteligénylésnél meg van szabva, hogy Budapesti ingatlant max. milyen értékben és nem Budapestit max. milyen értékben lehet vásárolni. Mi Szentendrén vettünk lakást, úgyhogy a budapesti árakat nem ismerem.


Az értékbecslésnél is figyelembe veszik, illetve még egy helyen, csak akkor adnak hitelt, ha abban a településen ahol a terhelni kívánt ingatlan található az előző évben volt legalább 2 ingatlan adás-vétel, bár ez Budapest II. kerületben nyilván nem jelent problémát.

2014. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A bankra gondoltam természetesen és nem az utolsó senkiházi söpredékre.

Magyarország keleti részén, környéken sosem vennék semmilyen ingatlant. Viszont ez alatt a II. Kerületi alatt sem 2-300 milliókat kell érteni. Meglepően jó ára van, felszereltégéhez és környezetéhez képest ingyen is van.

2014. nov. 7. 10:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Luxus kivitel!
2014. nov. 7. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem értetted volna, akkor az értékek közötti összehasonlítás volt a cél, nem említette senki, hogy Borsodban veszel (vegyél) házat...
2014. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meglepően olcsó: valószínűleg devizahiteles az eladó, sűrgős neki, szoros határidőt szabott a bankja.

Én kicsi, de szinte luxus színvonalú házat vettem, meglepően olcsón, svájcifrankos eladótól. Ezeket persze ki kell fogni, szerencse is kell hozzá.

2014. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értettem,de akkor sem vennék borsodban lakást,ha értem mit írsz,ha nem!

Újépítésű lakásról van szó,nem tudom,hogy milyen hitellel terhelt vagy sem,de ha nekem nem kedvező vagy nem nyereséges az üzlet,akkor úgysem veszem meg. Csak úgy az ismeretlenre nem adunk ki milliókat " majd lesz valahogy" alapon!

2014. nov. 7. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!