Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lenne jobb vétel hosszabb...

Mi lenne jobb vétel hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Nehéz dönteni az otthonnal kapcsolatosan. Egyik lehetőségem kertes ház lenne valahol Törökbálinton vagy Diósdon. Építenék vagy jó ajánlat esetén készet vennék, feltéve ha olyan elrendezésre meg állapotra, hogy érdemes legyen vele foglalkozni még pluszba. Méretet illetően 150-170m2 közt gondolkodok.

Másik lehetőségképpen egy lakás foglalna állást a 11., 12. vagy 2. kerületben.

Olyan 80-90m2-eseket néztem ezeken a helyeken.

Egy-két ember lakná, gyermek még nincs tervezve, de ha gondolunk arra is akkor hárman maximum.

Kicsinek tűnik így a lakás, de a fene tudja, jó elrendezéssel lehet elég. Bár azért a kertes ház felé jobban húz a szívem csak 1-2 embernek baromi nagy szerintem. Hosszabb távon lehet a kényelem már nyűg lesz. A felsorolt kerületek kimondottan tetszenek, de a telkek meg házak csillagászati áron mennek.


Mit javasoltok? Tudom, ahány ember annyiféle ízlés, de mégis csak kíváncsi lennék a véleményeitekre...



2014. nov. 8. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

90 m2-es lakásban még 4-5 ember is kényelmesen elfér. De ott gond lehet a szomszédokkal, közös költséggel stb.

Kertes háznál viszont a kert, udvar rendben tartása elég munkaigényes.

2014. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Telek itt a legnagyobb hátrány. Kevés van, ami olcsóbb az rossz helyen van, jobbnak mondható 18-25 millió között mozog. Erre még épít az ember egy 150m2-es házat, úgyhogy jó sok dolognál besegítek meg magam csinálom. Szerencsére ez nem is lenne baj, de akkor is 35-40 milliónál járok, ami eladásnál már bukást jelentene.
2014. nov. 8. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

2-3 embernek óriási egy 150-170nm-es ház szerintem, persze ha van rá keret akkor hajrá.


Én második kerületiként csak jót tudok mondani a környékről, elég közel van minden, a lakók általában normálisak, ki lehet fogni saját kertes sorházi lakásokat is.


Hol dolgozol? Nem tudom mostanában milyen állapotok vannak befelé az M1/M7-esen reggelente, ha bejárnál Bpre minden nap, ennek érdemes utánanézni.

2014. nov. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, ikerhazban s sorhazban egyaltalan nem gondolkodok. Mindig akkor az önálló kertesre vagynek. Jó ajánlat esetén egy lakást megfontolnek. Bar lehet első körben egy 100m2-es ház lenne, majd kesobb esetleg bovupne.
2014. nov. 9. 08:16
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam egy ismerősömnél, igaz ikerház, még a régi 70-es években épült fajta. A kertje jó nagy volt, szépen karbantartott a házfél. Ahogy néztem a környéket nincsenek különösen lepukkant házak. Valamennyire megfogott, de az a rossz, hogy a szomszéd ha nem tartja karban akkor azzal nekem is úgymond árt...

Lakásokat még nem néztem. Teremgarázs mely részeken van?

2014. nov. 11. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!