Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Használatbavételi engedélyt...

Használatbavételi engedélyt kitől kell kiérni?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk vásárolni, de a használatba vételi engedélye sajnos már nincs meg mert közel 45 éves házról beszélünk de a bank ragaszkodik ehhez a papírhoz. Sajnos a Polgármesteri hivatal sem találja akkor kitől kell kérni?Kérem aki tud segítsen.
2014. nov. 18. 16:44
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
új házaknál az önkormányzat építésügyi irodája adja ki, de szerintem hüleség egy 45 éves ház használatbavételi engedélyét keresni, vagy újat kell csináltatni, vagy kérjen a bank mást, vagy a földhivatali tulajdoni lapon rajta van , hogy lakóépület.
2014. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ezt én is így gondolom de emiatt nem szeretnénk újat csináltatni csak sajnos tanácstalanok vagyunk esetleg földhivatalban nincs esélye, hogy megtalálják?
2014. nov. 18. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A bank abban az esetben kéri, ha a tulajdoni lapon nem lakóépületként szerepel, ez pedig akkor szokott előfordulni, ha a tulaj "elfelejtette" bejegyeztetni. Ebben az esetben a földhivatalban se lesz semmi nyoma, bár amúgy se, mert az épület feltüntetéshez nem kell leadni csak bemutatni az engedélyt. (Én most csináltattam 10 év után)

Ha az önkormányzat építésügyi osztályán nem találják, akkor esélyes, hogy nem is kértek használatbavételit.


Szerintem.

2014. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ segítséget. Ennek mindenképp utána járok mert a lakásként szerepel a tulajdoni lapon és a hivatalos térképmásolaton is szerepel még a melléképülete is.
2014. nov. 19. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!