Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkert vásárlás? Többi lent

Zártkert vásárlás? Többi lent

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdésem, hogy párommal nagyon gondolkodunk ilyesmibe, mert neki is és nekem is nagyon tetszenek az ilyen telekekre épített házak.


Igazából ami érdekelne, hogy elsősorban hogyan lehet elintézni, hogy papiron is ott lakjunk, van valami feltétele?

A másik ha egy kicsit drãggábbat nézünk akkor nincs lehetőségünk lakáscélu hitelre csakis szabad felhasználásura, ugye?



2014. dec. 5. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az Önkormányzat adhat erre választ.
2014. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 egySanyi ***** válasza:
Nagyon macerás az Új Földtörvény miatt a zártkertek vétele-eladása. 60 napig kifüggesztés közben jöhet elővásárló aki kiüt a vételtől, 5-6 hónap a végleges átfutása és még lakáscélú hitelt (pl fundamenta) se adnak rá, ha jól tudom.
2014. dec. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahh... Köszi!
2014. dec. 13. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:

ne hagyd magad megvezetni hülyeségekkel.

Vásárlás előtt kifüggeszteni tényleg ki kell 60napra, és ha kapott lakhatási engedélyt az épület akkor nyugodtan bejelentkezhettek. Hitelt is adhatnak rá de csak kevés bank foglalkozik vele és macerás.

2015. jan. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 egySanyi ***** válasza:

#4

Érdekelne, hogy a válaszomban hol láttál hülyeséget?

2015. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a jövőbeni hülye válaszokra gondoltam kedves előttem hozzászóló nem a tiédre
2015. jan. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lakó ingatlanná nyilvánításnak, úgy tudom az alap közművek megléte a feltétel. Tehát legyen vezetékes víz, áram, és csatorna elvezetés, ami lehet szennyvíz tározó is. Az adás vétel lezajlása ilyen teleknél fél év, ezt saját tapasztalatból mondom. Lakáscélú hitelt pedig nem adnak csak ha lakó ingatlanról van szó. Ha belevágtok, előtte mindenképpen érdeklődjétek meg a helyi építési szabályzatot, sok minden kiderül. Ez városonként eltérő és általában az adott település honlapjáról letölthető.
2015. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Lakó ingatlanná nyilvánításnak, úgy tudom az alap közművek megléte a feltétel" Igen de ha ezek megvannak még akkor sem lehet átminősíteni. Mondok egy példát: adott egy régi gyártelep ami mára ipari park. Van villany gáz csatorna kábeltévé internet stb DE sosem lesz lakóingatlan pedig alkalmasá lehetne tenni a helységeket állandó lakhatásra
2015. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!