Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mik a hátrányai és melyek az...

Mik a hátrányai és melyek az előnyei a földszinti és a 10. emeleti lakásoknak (Budapesten)?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A földszinten az összes lakó jár-kel. A tizediken elsőnek van a lift probléma és ha az a legflső emelet, akkor a tető szigetelésén nagyon sok múlik.
2014. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Én földszinten lakom, és imádom. Télen meleg van, nyáron hideg. Hátránya valóban a zaj, de nálunk nem olyan vészes. Néha az utcáról beszűrődik a részeg emberek üvöltése, akik a lépcsőházunk mellett lévő boltból jönnek ki, de erre felé nem olyan vészes.


Pápán viszont (a családom másik fele) a legfelső szinten él (habár az csak a harmadik emelet), és ott télen meg lehet fagyni, nyáron meg lehet sülni. Viszont tény, hogy csendesebb, és a szomszédok dübörgését sem lehet hallani.



Viszont én mindenképp előnyösebbnek tartom a földszintet.

2014. dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én földszinten lakom, és én is imádom.

Mászkálás nincs, mert a belső udvar legvégén lakom (gangos ház).

Nem kell lépcsőzni, ha nincs lift. Ki tudok rakni az ajtó elé szép dézsás virágokat. És aminek a legjobban örülök, süllyesztett fürdőkádat tudtam beépíttetni :)

2014. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi felső szinten lakunk (igaz, nem 10. hanem 4. emelet). Előnye, hogy nem dübörög feletted senki és jó meleg van (mi szeretjük). Hátránya lehet a tető állapota, bár nálunk nincs vele probléma. Ezen kívül nálunk nincs lift, ez egyértelműen hátrány, főleg ha idősebb ember lakik fenn. Ahol van lift, ott is elromolhat, az gáz. Anyuék földszinten laknak, náluk hűvös van, de ez inkább jellemző a földszinti lakásokra, nálunk is a földszinten fáznak, míg mi a felső szinten elzárjuk a radiátorokat. Előnye a földszintnek, hogy nem kell sokat lépcsőzni. Hátránya, hogy az ablak télen nem nagyon lehet úgy nyitva, ha nincs felügyelet, mert bármit bedobhatnak, bemászhatnak. Hátrány még, hogy fölötted düböröghetnek.
2014. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, írjatok még, légyszi, tapasztalatokat!
2014. dec. 19. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A 10. emeleten általában sokkal szebb a panoráma, és soha nincs szúnyog.
2014. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Földszinti lakásnál nagyon figyelni kell arra hogy a szoba ne legyen a lépiajtó felett mert megőrülsz tőle föleg ha kaputelefon is van vagy vasajtó van alatta és csapódik, én 10esben lakom a magasföldszinten pont a vasajtó felett ezért vagyok kénytelen eladni de soha többet lépiajtó felett! Magában a földszinttel más bajom nincs, max a lift hogy amikor elindul mindig nagyot csattan a mágneskapcsolója és a lépcsőházból a kopogós cipők hangja is tisztán felhallatszik, füldugóval kell aludnom minden este de ez csak a vasajtó miatt van, borzalmas.
2015. febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!