Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelenthet a "Simonyi...

Mit jelenthet a "Simonyi Zsigmond utca 5. lh:C. IX. Em.26. " ingatlannyilvántartás szerint cimben az "lh:C" jelölés?

Figyelt kérdés

Ez egy kutyaközönséges 11 emeletes panelház, lépcsőházakból ilyenek vannak: 1,3, 5 és 7-es számú. Szóval van olyan, hogy bemegyek az 5-ös lépcsőházba, felmegysek a 9. emeletre, és benyitok a 26-os számú ajtóba. Ez oké. De mi az a lh:C ? Talál lépcsőház: C ? Egy tömb az 4 darab lépcsőház. Lehet, hogy: A = 1, B = 3, C=5, és D=7? Igy kijönne. De akkor miért nem törlik a pontos cimből az lh:C jelölést?

Ez azért fontos, mert ezt a lakást akarjuk megvenni holnap, és nem szeretnék valami egész mást megvenni,mint amit megnéztünk :-))

Másik, hogy azt mondta erre az ingatlanos, hogy ne aggódjak, mert úgyis a helyrajzi szám alapján van azonositva egy ingatlan.

Na, erre nem mondtam azt, hogy oké, basszus, de honnan tudom, amikor megnéztem egy lakást, hogy mi a helyrajzi száma? Bele van gravirozva a betonba, vagy mi??!!


2014. dec. 18. 15:42
 1/4 kovpet ***** válasza:
Kérd ki a tulajdoni lapot (a vásárláskor az ügyvéded úgyis kikéri majd, de online egy ezres és akkor nincs kétség addig sem).
2014. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ötös házszámon belül a C lépcsőház. Tehát a tömb sorszáma az 5, és van A-B-C-D lépcsőház.
2014. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:)

ez van a tulajdoni lapon. A haztomb szamozasa 1-7. Tudjatok: elso kapualj 1. Masodik 3. Harmadik 5. Negyedik 7. Nincs A meg B stb

2014. dec. 18. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy tömb az 4 lépcsőház, és te a tömb 3., azaz C lépcsőházában laksz, ami házszámilag eshet az 5-ös számra, de annak az adott háztömbnek az a C lépcsőháza. Szóval az nem a házszámot hanem a házon belüli részeket takarhatja.
2014. dec. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!