Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Használt családi ház vásárlása...

Használt családi ház vásárlása vagy új építése?

Figyelt kérdés

Otthon teremtés előtt állunk és azon tanakodunk, hogy melyik éri meg jobban. Nem pontos megfogalmazás de értsétek jól :) A lényeg, hogy tegyük fel van egy öregebb 60as 70es években épült ház, ami szépen karban volt tartva lakható de felújítást korszerűsítést igényel. Ilyennel járna jobban egy átlag család, aki nincs eleresztve anyagilag, de azért nem is csóró teljesen. Vagy zsír újat építeni, hogy tegyük fel a telek már megvan. Azt látom, hogy mennyiért tudok venni házat. Pl környező faluban láttunk jót 16 ért. De egy új meg mégis csak új olyan amilyennek akarod, nem kell plusz költened rá. Végülis csak durván nagy vonalakban, mondjuk egy 140 nm-es alapterületű házat mennyiből fájna felhúzni?

Köszi, nem egyszerű kérdés, de úgy nagyvonalakban jó lenne tudni a dolgokat. Ezt mind a dunántúlon , egész nyugaton.



2015. jan. 1. 13:13
 1/9 anonim válasza:
100%

Ezen az oldalon van egy kalkulátor [link]

Csináld meg aztán szörnyülködj. Ja és ehhez még kell a telek ára is.

2015. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Bocsi az lemaradt, hogyha csak megnézed a főoldalon ezt a 174990+ ÁFA/négyzetméter szerintem ez is megválaszolja a kérdésedet :)
2015. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég sokmindent figyelembe kell venni pl hogy mennyit spórolsz a fűtésen ha a ház kellőképp korszerű, hogy melyikre kapsz esetleg szocpolt (én nemtom), hogy ha a használtat veszed akkor a felújítást el lehet végezni több részletben, ahogy épp van pénz, attól függően hogy hol van a ház, többe vagy kevesebbe kerül bejárni a munkahelyedre, a kalkulátor amit mond az csak a ház, ahhoz még jön a telek és a kert(! és egy új kert elég lehangoló szerintem), esetleg közmű bekötése, ha régit veszel ahhoz lehet hogy mindjárt tartoznak melléképületek ami jól jöhet, bár az is lehet hogy csak púp a hátadon. Új házzal is lehet sok baj, süllyedés, falrepedezés ha rossz az alapozás, régivel ilyen nincs, de annak meg ezer más baja van. És azt is vedd figyelembe hogy egy építkezés mennyi stresszel jár.
2015. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ELnézést most látom csak milyen vacakul központoztam az előző hsz-t, remélem azért érthető.
2015. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyi pénzed van vegyél egy jó használtat mert 16 ból nem építesz 140m2-es házat ahol minden jó és új.
2015. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kékedi János ***** válasza:
Most alacsonyan vannak az ingatlanárak de 140 m2 jó állapotban lévő családi házat nem tudnék ajánlani 16 ért. Újat építeni pedig a duplájáért. Az orsegi pont hu honlapomon, a hasznos fül alatt írtam néhány gondolatot a használtat vagy újat alatt, érdemes elolvasni. Minden jót.
2015. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
nem vagytok eleresztve ja :D 16 millióval :D
2015. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már megvan a telek (előny, ha már összközmű is benn van) és van azért pénzetek, illetve van időtök is (tehát nem sürgős a költözés), akkor építsetek inkább. Az olyan lesz, amilyet szeretnétek, ti tudjátok, hogy mit tettetek bele. Egy használt vásárlásnál max. statikus tudja átnézni, hogy pillanatnyilag milyen állapotban van. Mondjuk 140 nm az elég nagy. Azt mondjuk 16-ból nem építitek fel szerintem. Már ha annyi pénzetek volna....

Ui: egy családi házra azért mindig van mit költeni....

2015. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem építsetek újat,ha nem sürgős,és van pénzetek.Az olyan lesz(legfőképp az elrendezésre gondolok,de a nagysága is,minden)amilyet ti szeretnétek.
2015. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!