Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek 6000m2-es telken házat?

Vennétek 6000m2-es telken házat?

Figyelt kérdés
Van több rendezett melléképület is .A komplett fűnyírás traktorral is kb. 4 óra lenne és akkor még nincsenek meg a kisebb munkák. Magam gondoznám, nem szívesen fizetnék másnak . Szerintetek munkahely mellett érdemes?

2015. febr. 2. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen ház? Mennyiért?
2015. febr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha amúgy a ház neked megfelelő, akkor öreg korodra itt tudnál kertészkedni. Komoly gyümölcsöst és zöldségeskertet lehet ide tervezni, és persze még a krumlit is meg tudnád magadnak termelni.

Amúgy tényleg bazi nagy terület. Én is idegenkedtem 1200 m2 telken lévő házat venni, amikor panelből kiköltöztünk. De azóta megtanultam kertészkedni, permetezni. És meg tudom becsülni magam, mert valami fantasztikusan finom a paradicsomot vagy a gyümölcsöt ÉRETTEN frissen leszedve fogyasztani. 40 évesen tudtam meg, hogy ezidáig életem során csak kevés dolgot ettem valóban megérve. Mert piac-éretten korábban leszednek mindent, hogy 1 hétig még ne szottyadjon meg a piacon.

Hát valami fantasztikus zamata van az érett paradicsomnak, vagy gyümölcsnek. Megéri...

2015. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Felújított 80-as évekbeli családi ház jó áron, de nem fillérekért.

A kérdésem, hogy érdemes-e sok munkával rendben tartani a területet és ezek után lesz-e időm, kedvem évezni a nyugalmat.

2015. febr. 2. 09:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt igazából neked kell tudni, hogy tudnál-e gondozni egy ekkora területet. Én tudom magamról, hogy biztosan nem vállalnám be, mert nem az a típus vagyok. Ráadásul munka mellett pláne nem. Az már előre látható, hogy iszonyú munka egy ekkora területet rendben tartani.
2015. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Öreg korodra bármi történhet veled és ilyenkor egyik napról a másikra megldhatatlan feladattá fog válni a telek gondozása. Az 1200m2-re még lehet gondnokot találni és meg is lehet fizetni, de a 6000m2-től tartanék. Mi lesz, ha eladhatatlan lesz később a telek vagy kivetnek valamilyen extrém m2 alapú adót?
2015. febr. 2. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Kézzel nem, de ha veszel traktort, akkor nem ügy. Mennyiért adják?
2015. febr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

évente 4-5 alakalommal elég, ha lenyírod, nem kell pázsitot csinálni és nem kell összeszedni a füvet.

traktor kell viszont

2015. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 5000 m2 van de csak felét használjuk. A szomszédnak van traktorja használhatja, cserébe minden ősszel felszántja a mi részünket is . Ha van a településen olyan aki mezőgazdasággal foglalkozik simán odaadhatod használatba ingyen, de akár pénzért, vagy terményért cserébe is.
2015. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd én szellemi munkát végzek nap közben, nekem valóságos felüdülés, amikor hazaérek, és egy kis fizikai munkát végezhetek, és bogarászhatok egyet a kertben. Én is panelből költöztem ki 1500 m2 telekre, ami ijesztő volt nekem is. Kb 500-600 m2-ben gondolkodtam, de a ház annyira jó fekvésű és olyan jó elosztású volt belül, hogy nem lehetett kihagyni, az egész családnak tetszett.

Valóban ijesztő méret 6000 m2, de ha nem öntözött a gyep, akkor nem kell minden hétvégén nyírni. És a terület egy részének haszonbérbe adása is elhangzott már, ami jó ötlet, ha nem vagy egy kertészkedős típus.

Ha abban gondolkodsz, hogy mi van akkor, ha az egészséged megrendül, akkor még a ház is teher, még pici telekkel is, mert a faleveleket, a havat ugyanúgy el kell seperni. És az apróbb javításokat is el kell végezni, az ereszcsatornát kitisztítani stb.

Ha szeretsz a friss levegőn tevékenykedni, csak sokallod a területet, akkor bátran ajánlom, hogy vágj bele. Nyáron este 8-9-ig rengeteg feladatot el lehet látni a kertben, munka után...

Ha teher a kerti munka és a kertészkedés, akkor tényleg megfontolandó a 6000 m2.

2015. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!