Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szüleim által 2010-ben örökölt...

Manzinger Jánosné kérdése:

Szüleim által 2010-ben örökölt családi házat 2014. februárjában eladtuk 6,5 m forintért, kérdésem kell-e utána adóznunk?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha a szerzés éve öt éven belül van, akkor igen. Márpedig ha 2010-ben szereztétek (örökléssel), és 2014-ben adtátok el, akkor kell adózni. Kivéve ha vettetek az árából másikat, ami legalább ennyibe került.
2015. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként itt kiszámolhatod:


[link]

2015. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, ez engem is érdekel, hasonló cipőben járunk, és a napokban beszéltünk pont az adózásról. Ebben a kalkulátorban öröklés esetén milyen összeget kell beírni a vásárlási értékhez?
2015. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt kell beírni, amennyire a hagyatékiban értékelték? Ha kevesebbért lett papíron eladva, akkor nem kell adózni?
2015. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az számít, ami a szerződésben van. A kalkulátorban az az értéket kell megadni (ha előzőleg örököltétek) ami a hagyatéki tárgyaláson az adó és értékbizonyítványon van feltüntetve.
2015. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Eladtunk egy régi házat, 10 évig benne laktunk, 26 millióért. Vettünk néhány hét múlva egy kisebbet, 18 millióért. Megkaptuk a NAV határozatát, nem kellett fizetni.
2015. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem már az ötödik évben jártok, így nem kell adózni utána. Én 2004-ben építettem a házam, és 2008-ban adtam el. Nem kellett adóznom az összeg után. Amúgy egy ügyvéd kapásból megmondja.
2015. febr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!