Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehetne ebből a ház...

Ghost Rider750 kérdése:

Hogyan lehetne ebből a ház vásárlási csapdából ki lábalni?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy nagyszüleim rám es bátyámra hagytak egy hazat na most batyamékkal nagyon rossz a viszony ezért úgy döntött a baratnőjével hogy vesznek egy másikat tudni illik velük éltem mert a szüleink meghaltak.Na most igy el költöztek vettek föl hitelt és igy a ház teljesen az enyém de adnom kellett a hazat fedezetkén,és ugy volt hogy mehetek a másik hazba velük de aztan meg jobban meg romlott a kapcsolat es nem mehettem.Meg vették a hazat és ugy tudtak at költözni hogy a számlákat nem fizettékbe és igy meg csinalták maguknak azt a házat nekem meg marattak a tartozások.Sajnos akkor vegeztem pont a sulival es még nem melóztam és igy ki kötöttek mindent magyarán ki csesztek velem rendesen.Most egyik ismerősöméknél lakom a télre át jöttem ide albérletbe közbe gyüjtöm a tartozásokra a pénzt és a ház újítására csak jött egy kis gubanc megint.A bátyámeknak sok tartozasa van hitel,meg ég más is és most nem tudom mi tévő legyek mert ha nem fizetik a hitelt akkor el viszik a házam meg az övéket is.Na most en ha el kezdem ujitani a hazat meg a számlákat be fizetem nagy nehezen akkor most lehet hogy ők nem fizetik a hitelt es úszik a ház akkor meg fölösleges meg csinalnom.Vagy meg az van hogy en fizetem helyetük de akkor ké hitellel terhelt hazam lessz amiért dolgozhatok de mivel senkire nem számíthatok igy egyedül nehéz valami okos ötlet jó lenne.Vagy esetleg hagyam veszni a házat es egyedül kezgyek új életet dolgozom vennék fel hitelt egy másik házra es az enyém lenne őket meg ott hagynám ahol vanak és a saját házamért küzdenék vagy higy kenne jobb ???

2015. febr. 23. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Leírhatnád az egészet normálisan, áttekinthetöen, mert így nem lehet megérteni, mi is a bajod.


De a legokosabb lenne bemenni a bíróságra az ingyenet tanácsadásra, ott ügyvédek ingyen megmondják, hogy kinek mi jár.


Hitelt felvenni hülyeség lenne.

2015. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe, ha jól értettem, a te részed is fedezet a hitelre, így is , úgy is el fog veszni!

Nehogy ezt a házat újitgatsd, ami esetleg el lesz árverezve!

2015. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom a részleteket.de valószínű nem kicsi az az összeg amivel megterhelték az ingatlant.A leírásod alapján valószínű,hogy a késöbbiek során is problémát fog okozni nekik a hitel törlesztése.Én inkább hagynám a fenébe,és függetlenül inkább a magam útját járnám.Viszont az örökség rád eső része jog szerint megillet,ezért érdemes lenne szakembert,űgyvédet is megkérdezni.Így nem a nulláról kellenne indulnod.
2015. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, általában ilyen helyzetekben a testvér a saját részére vehet csak fel hitelt, kivéve ha te nem egyeztél bele, hogy mehet a te részedre is.

Ha a te részed hitel mentes akkor lehetőséget kapsz arra, hogy megvedd a testvéred részét. :)

2015. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocs hogy értelmetlenül irtamle telóról írok.Most a ház teljesen az én nevemen van amit meg örököltünk de ugye hitel terhelt mert attam nekik fedezetként mert úgy volt hogy velük mehetek abba a házba amit vettek és közösen megcsinályuk.De mivel nagyon meg romlott a kapcsolat igy egyedül marattam számlatartozásokkal egy hitelterhelt házban és ezt szeretném megoldani valahogy.A számlákat be fizetni és rendbe tenni a házat mert most elég rossz az állapta vagy inkább hagyam ?Csatornát be kell köttetni,számlákat rendezni,meg ugye a nevemre íratni a számlákat mert aztse intézte el bátyám mikor mamám meghalt szoval mi lenne a legjobb ? Ügyvéddel beszélni fogok :-)
2015. febr. 23. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:

először is nem ártana tudni, hány éves voltál, amikor rádírták a házat, és a bátyád rádlőcsölte a tartozást.


a ráutaló magatartása egyértelmű, hogy be akart húzni, és be is húzott a csőbe.

ha nem voltál 18, akkor kicsit más a helyzet.


egyébként nagyon fontos lenne a közműveke a nevedre íratnia hagyatéki végzés alapján.

az örökséggel járó közjegyzői illetéket gondolom kifizettétek vakahogy, és a ház a földhivatalban egyedül a te neveden van?

ha van rajta teher, az milyen alapon került a házra?


szóval ingyenes ügyvéd a legjobb a te helyzetedben.

hitelt semmire ne vegyél fel, bármennyire is szépnek mutatják..

2015. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól értem, van 1,5 házad.

A fél ház amit örököltél. És egy amit a tesódék vettek, de a fedezet a közös házatok?


Jól értem, hogy nem fizette a hitelt és a szolgáltatásokat, és a közösházból kikötötték a szolgáltatásokat, plusz mind a két házon fel lett mondva a hitelszerződés?


Ha ez a helyezet, akkor minden a számoktól függ. Mennyi a hitel, mennyit érnek. Mit tudsz menteni, hogy tudsz a testvéredéktől megszabadulni...

Ügyvéd! Több, és jó ügyvédek!

2015. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vigasztaljon, hogy ha a te házadat viszik, akkor a tesódét is,gondolom mind a kettőn jelzálog van.

Ha van folyószámlád, ne tarts rajta semmi pénzt, nehogy zárolják a tesód tartozása miatt, mert gondolom kezes is vagy.

Ebbe nem szabadott volna belemenni, de már késő bánat! Ügyvéddel mindenképp beszélj!

2015. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben!Minden kép beszélek ügyvéddel köszönöm a segítséget!
2015. márc. 5. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!