Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehetne megoldani a...

Hogyan lehetne megoldani a lakásvásárlást hitelell?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy 11 és fél milliós lakást , van 4 gyermekünk , és kb havi 100.000 ft , amit tudnánk törlesztésre fordítani.Jelenleg párom édesapjának lakásán élünk (külön tőlük) , csak rezsit fizetünk.Nem tudjuk , hogy önerő nélkül felvehetnénk-e hitelt.Sűrgős lenne ugyanis úgy néz ki , hogy lassan elúszik nekik ez a lakás jelzáloghitel miatt...havi 150-200 ezer lenne ennek a lakásnak a havi törlesztője , hogy megmaradjon.Nézegettem a 2015.júl.1-től bejövő CSOK-ot és Szocpolt , elméletileg 2,5 milliót adnának.A lakás , amit szeretnénk megvásárolni: 105nm-es lakható területtel rendelkezik.Sajnos mivel sűrgős lenne a lakásvásárlás , így szeretnénk mihamarabb megtudni , hogy lehet-e esetleg önerő nélkül hitelhez jutni.Illetve , hogy a lakás árán felül milyen költségekkel kellene számolnunk.Esetleg , ha van olyan , aki nem régiben vett fel ilyen összegű hitelt , megköszönném , ha leírná a havi törlesztőjét , ugyanis én néztem a hitelkalkulátorokat , de abban nem nagyon bízok , kb havi 80 ezret dobott ki 12 milliós felvételre 20 évre.Tudom , hogy ez változhat , de kb 2 év múlva visszamegyek dolgozni , akkor biztos jobban fogjuk bírni.És most tényleg úgy néz ki , hogy havi 100.000-ret tudnánk fordítani csak a törlesztésre.

2015. márc. 7. 22:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

[link]


Illetve itt le van írva még jópár dolog.


De ne alapozz ezekre, mert bankonként eltérőek lehetnek. Inkább tájékoztató jellegű információkat találsz ezen az oldalon.

2015. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
A www.banktajolo.hu -n tudsz kalkulálni lakáshitelre. Ugye a fizu vagy a lakás érték alapján kaphatsz hitelt, abból is az alacsonyabbat. Tudsz kérni visszahívást is, ahol profin elmondják, hogy mire van esélyed, milyen megoldásokban lehet gondolkodni!
2015. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Most beszéltem egy hitelügyintézővel , azt mondta , hogy a párom munkahelyén tudakoljuk meg lenne-e esélyünk kamatmentes hitelre a munkáltatójától...de azt már nem tudta megmondani az hogyan működik...van vkinek valami tapasztalat?:S
2015. márc. 9. 12:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!