Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha veszek egy nagyobb telket...

Ha veszek egy nagyobb telket egy nem valami sűrűn lakott területen akkor ott milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés
Azon a telken én szeretnék építeni egy drift pályát teljesen magán használatra, és én ott szeretnék gyakorolni, akkor azt mennyire tehetem meg? Hallottam olyan területekről ahol a vasárnap hivatalosan pihenőnap amikor nem szabad se füvet nyírni se semmi. Tehát ha ez is ilyen terület lenne a hét többi napján én akármilyen zavaró tevékenységet végezhetnék nap közben vagy van erre vonatkozó törvény, hogy milyen közel kel lennie a legközelebbi szomszédnak, zajvédelmi előírások stb.? tehát mennyire csinálhatnék azt amit akarok a saját telkemen?

#telek #zajvédelem #Zavaró tevékenység #Saját jogaim #Mit tehetek meg.
2015. ápr. 29. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenütt alkalmazkodni kell a szomszédsághoz, és a helyi önkormányzat szabályozásához. Menj be az önkormányzathoz, és ott kérdezd meg a helyi előírásokat. Gondolom te sem örülnél, ha szépen megépítenéd a drift pályádat, és miután kész van, és klassz az egész, utána a szomszédod úgy gondolná, hogy ő meg egy disznókondát tart a hátsókertben, és ellepne a förtelmes bűz téged, nomeg felhőkben a legyek...
2015. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ez nem ilyen egyszerű. hiába magánterület, oké ott vezethetsz akár jogi nélkül is, csak éppen ha baleset van, akkor bizony egy az egyben a közúti szabályok szerint járnak el. és ehhez még az is kell h a közforgalom (idegenek, más utak) elöl le legyen zárva.
2016. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!