Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik jobb környék, a Kálvári...

Majoroseva kérdése:

Melyik jobb környék, a Kálvária tér vagy Mátyás tér?

Figyelt kérdés
A férjemmel lakást keresünk, két nagyon jót láttunk, az egyik a Kálvária téren a másik a Mátyás téren van. Melyik jobb környék? (Biztonság, közlekedés, tisztaság stb.) Hamarosan szeretnénk gyereket, az is fontos, hogy milyen az ovi, játszótér stb.

2015. ápr. 30. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Mindkettő egyformán rossz, gyerekkel egyiket sem javasolnám, egy kicsit több pénzből már vehetnétek lakást sokkal jobb helyen is, mint a 8. ker. legrosszabb része.
2015. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. A két hely kb 500 méterre van egymástól, amit a csövesek Mekkája a Dankó utca köt össze. Ennyi erővel Angyalföld vagy Újpest biztonságosabb ugyanennyiért.
2015. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, ez a kérdés csak vicc.
2015. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Drogos cigányok tanyája mindkettő. Bárhova, de oda NE!!!
2015. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy fiatal párnak nem olyan rossz a nyolcadik kerület, de gyereknevelés céljára nem éppen ideális. Én legalábbis nem szeretném, ha a gyerekem ilyen degenerált barmok között nőne föl.


De azért...


Biztonság: a Kálvária tér mellett szólhat, hogy a forgalmas Baross utca mentén fekszik, ami - főleg este - nagyobb védelmet jelenthet a Mátyás tér melletti kis utcákkal szemben. Igaz, nekem a Mátyáson sem esett eddig soha bántódásom, mondjuk én erős testalkatú férfi vagyok.


Közlekedés: A Bp. belvárosában élők egyetlen rossz szót sem szólhatnak a tömegközlekedésre, ez a két térre is igaz. A Kálváriáról hamar bejutni a szűk értelemben vett központba a 9-es busszal, de ennél jobb a Mátyás, közelebb, gyalogos távolságra van a 4/6 villamos, a 2-es és 4-es metró.


Tisztaság: a kerület egy lepratelep, ennek ellenére a két tér - talán a fokozottabb közteres ellenőrzéseknek is köszönhetően - kerületi szinten viszonylag tiszta helynek számít. Persze a jellemző odaszáradt hugy megvan mindkét helyen.


Mindazonáltal a jövőbeni lehetséges gyermekvállalás mellett egyik helyet sem javaslom. Ha mindenképp a nyolcadik kerületet szemeltétek ki, ajánlom inkább a József körúttól nyugatra, illetve a Népszínház utcától északra eső részt, esetleg a Hungária krt. mentét, igaz, az már kívülebb esik a belvárostól.

2015. ápr. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet most? Milyen a Kálvária 2016-ban? Tényleg gáz vagycsak előítélet? Idős anyukámmal költöznénk oda.
2016. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Chris88 ***** válasza:
47%

Semmit sem változott tavaly óta. Én csak elsétálgattam arra párszor, de nem tudnám az életemet ott elképzelni.

Akkor már inkább lakok egy a belvárostól távolabb eső kerületben - kb. ugyanannyiért. Osztom azok nézetét, akik azt írják, hogy albérletnek néhány hónapra elviselhető lehet a 8. kerületnek az a része, de tartósan semmiképpen nem laknék ott.

2016. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!