Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Azt olvastam, hogy illetékkedv...

Azt olvastam, hogy illetékkedvezmény használt lakásra 35 éves korig csak 8 millió Ft-ig van, jól tudom, vagy változott? Miért ez a felső határ (főleg most, hogy egekbe szöktek az árak)?

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 00:54
 1/10 anonim ***** válasza:
15 millió a határ, pont most vettük igénybe ezt a kedvezményt.
2015. máj. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt egy illeték kalkulátor:

[link]


Itt pedig egy adó kalkulátor, ha eladás is volt:

[link]

2015. máj. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért ez a felső határ (főleg most, hogy egekbe szöktek az árak)?

- Mert így állapították meg a törvényhozók. Nem most, hanem már évekkel ezelőtt.


Ha valaki drágább ingatlan vesz, akkor bele kell számolnia ezeket a költségeket is.

Ennek a kedvezménynek a szegényebb fiatalok a célcsoportja

2015. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ahol én lakom, ott jelenleg ez alatt az összeg alatt olyan ingatlanokat lehet venni csak pillanatnyilag, amik lakhatatlanok.
2015. máj. 30. 22:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Valami olyat olvastam, hogy 15 millió az új ingatlanok esetén van, használt ingatlanoknál alacsonyabb az értékhatár. Ha változott, annak örülnék, mert én sem vagyok tehetős.
2015. máj. 30. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó az a kalkulátor, amit ajánlott a hozzászóló az előbb, abból ez is kiderül, amit kérdezel.
2015. máj. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Amúgy ezt külön kérni kell? Be kell menni a NAVhoz kérvényezni a kedvezményt vagy automatikusan jár?
2015. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem jár automatikusan.Érdemes az adásvételi szerződésbe is beleírni illetve a csekk kiküldése után 15 napon belül még van rá lehetőség, hogy jelez az igényed erre.
2015. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez fontos infó volt nekem is, hogyan lehet érvényesíteni, én is köszönöm. Azt hallottam még, hogy lehet részletfizetést is kérni rá.
2015. jún. 3. 14:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérni kell a kedvezményt a navtól, lehet kérni kamatmentes részletfizetés max 1 évre.
2015. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!