Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol lehet interneten árveréses...

Hol lehet interneten árveréses házakat keresni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2015. jún. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

"Hogy van gyomrod ilyet vásárolni?"


Saját történetemmel válaszolnék, majd én is kérdeznék tőled:


3 éve vettem egy házrészt Budapesten, a tulajdonos egy 19 éves lány volt akkor, örökölte (apai) nagyszüleitől (mert édesapja fiatalon elhunyt rákban anyjára nem hagytak semmit, mert csak rövid ideig volt együtt a fiúk az lány anyjával).

16 évesen örökölte a lány, később kiderült, hogy elárverezték volna egy csomó adósság miatt, ha nem adja el előtte nekem piaci áron.

Nagyon megsajnáltam elmondása szerint azért adta el mert volt egy csomó adóssága, adóssággal örökölte, nem volt munkája és szegény az iskolából is sajnos kimaradt, így érettségije sem volt, az eladási árból szerette volna finanszírozni az érettségi és szakma megszerzését. Az ingatlan árából(levonva a tartózásokat)maradt kb. egy nagyon kicsi lakásra való.

Kerestem nekik (a lány+barátjának) albérletet, segítettem átköltözni....

...Sajnos kifizetés után nem vitték el a maradék cuccaikat, így a szerződés szerintihez képest 3 hónap múlva tudtuk birokba venni, miután sokadik könyörgés, e-mailezés után az ügyvédi felszólítás hatására elvitték a cuccaikat.

A szomszédoktól megtudtuk, hogy a történet amit előadtak egy kicsit sántit: a nagyszülők nem tartózást hagytak, hanem +ba csomó pénzt. Az anyját és féltestvérét rendőrséggel tetette ki a házból, mert csak a lány örökölte a házat és pénzt. Azért tette ki mert az anyja elkapta amiért nem jár iskolába és emiatt a családi pótlék is ugrott+kicsapták a suliból a lányt a sok hiányzás miatt.

Kiderült, hogy lány az örökölt pénzt egy-összegben kivette amikor betöltötte a 18-at, de két hétre rá már zálogházba vitt dolgokat!

Az albérletből kb 4-5 hónap után kitették őket, mert elfogyott az összes pénz és nem fizették az albérletet(45eFt/hó)+rezsit. 1 lakásra elegendő több millió Ft-ról beszélünk amit néhány hónap alatt elb...tak.


A fentiek után visszakérdeznék, hogy még mindig áll a kérdésed?: "Hogy van gyomrod ilyet vásárolni?"

2015. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Árverezéses ingatlanról van szó itt. Ha tudsz olvasni értelmezni is. Azontúl hogy folyamatosan koslatsz kérdésről kérdésre utánam.


Kopj le rólam.Sem te sem a véleményed,sem egyetlen írásod, sem semmi ami hozzád kapcsolódik nem érdekel.Tanulj meg olvasni, tanulj meg értelmezni, és majd ha ez megy neked, akkor irj olyan kommentet, ami legalább a témához kapcsolódik, és nem csak erölködnivalóra jó. Semmi köze a te esetednek a témához.


A minuszolásaidhoz meg annyit: kicsinyes ember kicsinyes erölködése.

2015. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

5-ös vagyok, 6-osnak szól:

Fogalmam sincs, hogy ki vagy, nevet nem látok, csak válaszokat és arra válaszolok, ezért nem igazán tudom, hogy hol koslatok utánad és milyen kérdéseknél.

A témához szóltam, a példám jó: egyrészt akitől vettem nem sok hiányzott, hogy árverésre kerüljön (írtam is), már folyamatban volt, másrészt az árverezett lakások tulajdonosai között sok ilyen van aki tehet arról, hogy árverésre került az ingatlana, de azonnal hozzáteszem, hogy sajnos olyanok is vannak az árverezettek között akik nem tehetnek róla, nem volt előrelátható, hogy így alakul, harmadrészt amit az előttem szóló is írt, attól, hogy nem veszi meg senki az árverezett lakást, attól még van tartózása. Az miért lenne segítség bárkinek is ha nem venné meg senki az árverezett ingatlant?

Hárman válaszoltunk a hozzászólásodra és egyikünk sem értett veled egyet. Talán nem véletlen.

2015. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elkanyarodva a kérdéstől.


"Nekem csak egyetlen kérdésem lenne hozzád:


Hogy van gyomrod ilyet vásárolni?"


Szeretnék kérdezni tőled valamit.

Mi a megoldás?

Az állampolgároknak (mindenkinek) vállalni kell a tetteikért a felelősséget (szerintem), ha valaki hoz egy rossz döntést annak a következményeit nem lehet a szőnyeg alá seperni.

Persze kerülhet a polgár "önhibáján kívül" rossz helyzetbe, de ez elenyésző ahhoz képest, hogy mennyi a felelőtlen ember.

Véleményem szerint nem megoldás az, hogy hagyjuk az egészet úgy ahogy van, majd lesz valami.

Addig míg egy ilyen ügy eljut az árverezésig sok idő eltelik, és az esetek nagy többségében

az adós találhatna megoldást, ha akarna.

2015. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!