Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A ház eladásához szükséges...

A ház eladásához szükséges energetikai tanusítványhoz milyen adatok papirok szükségesek? Olvastam, hogy a neten annak beszerzése olcsobb, de kicsit kinai nekem annak kitőltése.

Figyelt kérdés

#energetika #tanusítvány.
2015. jún. 19. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:

saját házad adatait nem hinném, hogy a neten megtalálod. A készítőnek szükséges egy tervrajz(rajz méretekkel), a falak, födémek rétegrendje, nyílászárók típusa, hőátbocs értéke...stb. ha nincs, akkor ezeket ők szerkesztik, ellenőrzik, így drágább lesz.

mindenesetre kérj árajánlatokat és a várható költségekről nyilatkozzanak.

2015. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meglévő állapot szerinti tervrajz. Fűtési és használati melegvíz rendszerről adatok. Nem kell, hogy minden meglegyen, ha nincs, akkor a tanúsító ezeket az adatokat felméri. Helyrajzi számot mindenképp tudni kell, mert az alapján lehet feltölteni a tanúsítványt az adatbázisba. Én se értem, hogy neten mit szeretnél/tudnál beszerezni
2015. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

És azt is köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmem a helytelen kérdésre. Bocsánat, de annyira járatlan vagyok az ügyek intézésében, de legalább most muszály lesz kicsit tanulnom.


Ugyanis azt szerettem volna kérdezni, hogy hogyan kell kitölteni azt a kérdőívet amit küldenek az energia tanúsitványhoz, hogy ahhoz milyen adatok szükségesek? A tervrajzot le kell fényképezni, és azt be szkennelni vagy hogy?

2015. jún. 22. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem lefotózták, így gondolom a szkennelés is jó megoldás elektronikusan el lehet küldeni.
2015. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!