Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik banknál érdemesebb...

Melyik banknál érdemesebb lakásvásárlási hitelt felvenni? OTP drágább, könnyebben megadja a hitelt a bank, viszont a K&H olcsóbb, de előbb el is utasít!

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat kérnék! Köszike
2015. jún. 25. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az egyik elutasít akkor elég nagy az esélye annak,hogy a többi is elfog mert valamiért nem felelsz meg... használj netes kalkulátorokat,nézd meg milyen akciók vannak épp (pl elengedik az értékbecslést stb) majd mindent egybevetve az apró betűs részekkel is egyből szűkebb lesz a kör és azokba befáradsz és személyesen érdeklődsz. Ahol a folyószámlád van ott is érdeklődj mert szoktak pici kedvezményt adni és vannak ahol a pici kedvezményekhez kikötik,hogy náluk legyen számlád. Nem egyszerű dolog ez és jól meg kell gondolni mert nem hónapokra kötelezed el magad többnyire
2015. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy leírtad.

Minket a K&H egy perc után kidobott, mert nem voltunk házasok. Az ügyintéző alapból flegma volt, nem igazán figyelt ránk, majd megkérdezte, h házasok vagyunk-e, mondtuk, hogy nem, onnantól úgy éreztem, hogy egy 12 éves gyerekként kezel (26 voltam).

Ezután az Erste is elutasított indok nélkül, az OTP pedig egyből megadta.

2015. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, hogy ha az egyik elutasít, akkor a többi is el fog. Leírtam a példát a lakáshitelünkre.

Van egy személyi hitel is a párom nevén, az nem olyan nagy összeg, és mivel az Ersténél volt a folyószámlája, ott próbálkozott először. Indok nélkül utasították el, azt is úgy, hogy meg volt beszélve, mikor hívják, utána 2 hétig hiába várt, végül ő telefonált, hogy mi van már, és mondták, hogy ja, el lett utasítva.

Cofidist is próbálta, mert olcsó, kb ugyanezt játszódott le, visszahívást ígértek, ami nem történt meg. Jelezte, újra felvették az adatait, elnézést kértek, és megbeszéltek egy újabb időpontot, amikor hívják. Akkor sem hívták. Utána mi sem próbálkoztunk, kapják be. Egyébként a nettója 250 körül van, több éve ugyanott dolgozik, nincs eltartottja.

Ezután neten nézelődtünk, és összehasonlítások az orosz Sberbank személyi hitelét hozták ki legjobbnak, legkisebb törlesztő, legkisebb THM, minden szempontból ez volt a legjobb. Megpróbálta, napok alatt megkapta, annyi volt a feltétel, hogy a folyószámlája is ott legyen, oda kapja a fizetését. Nem mellesleg a folyószámla csomagja is lényegesen jobb, mint az Erstés, ott mindenféle díj volt, itt nettó 200 v 250 felett totál ingyenes, sőt azt javasolták, ne töltse ki a havi 2 ingyenes készpénzfelvételhez a nyilatkozatot, mert itt maga a csomag 3 ingyenes felvételt tartalmaz. Meg is szakadt a kapcsolata az Erstével.

2015. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a K&H nagyon könnyen elutasít és szigorúak a feltételei. Ettől még másnál megkaphatod. Én úgy gondolom, hogy ha biztosra akarsz menni, akkor nem szabad nagyon a határon mozogni. Ez alatt azt értem, hogy nem jó max. hitelösszeget kérni vagy az sem szerencsés, ha a fizetés necces, illetve az értékbecslés várható összegétől jelentősen eltérő ingatlan érték sem túl jó, sokszor megjárták már azok, akik arra vártak, hogy biztosan jó értékbecslési összeget fognak megállapítani, ami kellett volna a megkapható hitelhez, de aztán nem értékelték annyira, így a hitel összegét sem kapták meg, kivéve ha nem biztosítottak plusz fedezetet. Szóval fontos, hogy valaki ne a határon mozogjon semmilyen szempontból, akkor nem nagyon lehet gond.
2015. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mielőtt elindítottam az egész hercehurcát csináltattam egy előminősítést, amiben értékbecslés is benne volt, így már elég pontosan be tudtam lőni, hogy mik a lehetőségek, persze ez mindenképpen önköltséges. ( OTP-nél 39E HUF egy értékbecslés )
2015. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Budapest Banknál vettem fel. Nekem szimpatikus volt a konstrukciójuk. Évek óta ott van a számlám.
2015. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!