Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitel nélkül hogyan megoldható...

Hitel nélkül hogyan megoldható egy családi ház megvásárlása?

Figyelt kérdés

Szerencsésnek mondhatom magam, mert 21 éves létemre már van egy saját lakásom, de ez kb. 5-6 milliót ér csak. A párommal lakom benne, aki most 26. 6-7 év múlva már igencsak aktuális lesz a gyerekvállalás, és mindkettőnket taszít a gondolat, hogy egy 50 négyzetméteres panelban neveljük fel a gyerekünket/gyerekeinket. Nekem még két év van a diploma megszerzéséig, addig csak minimális összeget tudok félretenni, de az is elmegy majd a mostani lakás újítgatására, jogsira, meg hát közben kocsira is gyűjtünk... Tudom, fiatal vagyok még, de mire befejezem a sulit, a párom már 28 lesz, és nem szeretném, ha jóval 30 fölött válna apukává. Arra gondoltam, hogy 1-2 év itthoni tapasztalatszerzés után megpróbálkozhatnánk külföldön (pár év alatt megszedni magunkat, aztán hazajönni családot alapítani - habár tudom, a megszedés része nem olyan könnyű), de lassan több magyar él Angliában, mint itthon.


Szülők nem igazán tudnak támogatni, engem egyáltalán nem, a páromat valamennyire igen, de nyilván a saját erőnkből szeretnénk megalapozni a jövőnket. Marad a hitel, amit ugye lehetne majd fizetni a mostani lakásunk bérbe adásából. De honnan szerzünk 6 év alatt 4-5 millió önerőt?


Jó sokat rizsáztam, és tudom, vannak, akik egy sima panellakásért is összetennék a két kezük. Örülünk neki mi is, de természetes, hogy az ember mindig többre vágyik.


Tehát az elkövetkezendő hat évben mire építsünk? Nyelvre nagyon gyúrunk mindketten, mert az mindig jól jön, de valójában egyikünk fizetése sem lesz soha havi 2-300 ezer. Szerintetek jobb megoldás lenne a mostani lakás eladása hitelfelvétel előtt? De akkor miből fizetjük a részleteket? Mert ugye soha semmi nem biztos...


Köszi, ha veszitek a fáradságot, és írtok vmit erre a nagy katyvaszra! :D


2015. júl. 1. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért nem lesz 2-300 e a fizud?
2015. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6-7 év alatt összejön az önerő átlagfizetés mellett is, ha spóroltok, a kuadásból fizetni a részleteket meg jó dolog, mi is épp erre készülünk, remélem menni fog, de ha bármi gond lenne még mindig el lehet adni a kis lakást.
2015. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első, neked hány százezres a fizud? :)


Második, köszi!

2015. júl. 1. 16:50
 4/16 anonim ***** válasza:

A párommal ketten 4 felett keresünk.

Nincs gyerek...

2015. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

DE most komolyan, fiatal egyetemista ként mi a célod?

A párod keres 68 at, te meg 110 et? :D

Azért felesleges tanulni.

2015. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Erre inkább nem is reagálok. Sok boldogságot nektek és a 400 ezres fizutoknak! :)
2015. júl. 6. 12:48
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszed el, de keveslem.

Most az a célom, hogy még 100 at összerakjak más úton módon.


Állandóan valamilyen vállalkozáson töröm a fejem...

Amúgy elmegy ez a lóvé is mint a sicc.

-Ház törlesztő

-Rezsi

-Kajázás

-Autó fenntartása, állandó javítgatása

-Öltözködés

-Tanulás

-Kirándulások

-Házjavítgatás

-Orvosi költségek :(


És egy rahedli dologra még így sem jut:

-Bútorok

-Elektronikai eszközök (új telefonok, számítógép, laptop)

-Wellness hétvégék

-Új autó

-Tartalékolás, befektetés.


Szóval mindig van hova fejlődni.

2015. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nehogy a párod ne keressen 110 et, te pedig 200 at...
2015. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Te nem tudom, milyen elb*szott világban élsz, hogy azt gondolod, Magyarországon a fizu 200-nál kezdődik... A párom többet keres annyinál, mint amennyit írtál, na nem mintha sok közöd volna hozzá. :D Sztem tedd túl magad a témán, és menj gyűjtögetni a világ legfontosabb dolgára, a wellness hétvégédre. Pápá!
2015. júl. 7. 07:34
 10/16 anonim ***** válasza:

" de valójában egyikünk

fizetése sem lesz soha havi 2-300

ezer."


De akkor minek szerzel diplomat ha nem akarsz ennyit keresni?

2015. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!