Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tudnák felvenni lakáshitelt...

Tudnák felvenni lakáshitelt önerő nélkül?

Figyelt kérdés
5-6 millio Ft-ról lenne szó.
2015. júl. 1. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2015. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Max a vételi ár 80%-át adja a bank,de csak akkor ha a banki értékbecslő úgy értékeli (ha kevesebbre akkor nyilván kevesebbet is adnának) Amúgy a bank addig nem is utal az eladónak ameddig le nem adod azt a papírt,hogy a rátok eső rész rendeztétek.Lehet felvenni személyi kölcsönt és abból rendezni,de ha nem olyan a jövedelem mert már szigorítottak akkor lehet pont amiatt nem fogtok tudni lakáshitelt felvenni....de én NEM ajánlom azt,hogy hitelt vegyetek fel,hogy hitelt kapjatok!! A lehető legjobb megoldás ilyenkor és hát az nem pikk pakk: lakáskassza!!!
2015. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

A lakáskassza több év.

A határozott NEM válasz pedig egy általánosítás.


Meg lehet oldani, ha megfelelőek a körülmények.

Mi is így csináltuk, nem volt önerőnk.

Kb. hetente leírom a történetet ezen az oldalon.

Vidéken vettünk egy kis családi házat, a tulajnak sürgős volt az eladás, és szerintem elég jó áron adta, 5 millióért.

Mivel nem volt önerőnk, kértük, hogy írjunk többet a szerződésbe, neki pont mindegy volt, mit írunk bele, csak kapja meg az 5 millióját.

Így 7-ről írtuk a szerződést, és beleírtuk, hogy 2 milliót már előzetesen átadtunk neki készpénzben.

Kijött az értékbecslő, volt nála egy példány a szerződésből, egy szó nélkül ráírta, hogy az értéke pont 7 millió.

Tehát ehhez szerencse is kell, meg hogy jó áron találjatok ingatlant, és hihető legyen a "kamu" ár.

Szerintem a mi házunk simán megért 7 milliót.

Így a bankhoz az jutott el, hogy a ház értékének majdnem 30%-a már ki van fizetve.

Ha az értékbecslőtök kevesebbre értékeli a házat, akkor mindez már nem működne.

Meg persze nagy összegekkel sem lehet ezt megjátszani, de 2 milliós különbség egy háznál nem ellenőrizhető. Ha egy 10 milliós házra írtok 20 milliót, az már nagyon feltűnő.

Nagyjából leírtam, ha van még kérdésed, írd meg nyugodtan.

2015. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Áhhh.
2015. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy lepontoztatok, mert ti nem voltatok elég ügyesek, még ez az igazság.
2015. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

# 3/5

Nem tudom mikor történt az ominózus ingatlanvásárlásotok, a mai viszonyokat figyelembe véve több helyen is "sántít" a történet.


"Mivel nem volt önerőnk, kértük, hogy írjunk többet a szerződésbe, neki pont mindegy volt, mit írunk bele, csak kapja meg az 5 millióját."

Na az eladónak pont nem mindegy, mert neki (törvény szerint) ez alapján kell adót fizetnie. Neked meg pláne nem mindegy, mert általában a szerződéses összeg alapján fizeted a vagyonszerzési illetéket.


"Kijött az értékbecslő, volt nála egy példány a szerződésből, egy szó nélkül ráírta, hogy az értéke pont 7 millió."

A bank értékbecslője a helyszínen biztos, hogy nem ír rá semmit. Nem is írhat mert nem tudja! Szerintem Te még nem láttál értékbecslést, kizártnak tartom, hogy a szükséges számításokat előtted elvégzi.


Ezeken túl a hitelbírálat nem csak a vásárolni szándékozott ingatlan értékétől függ. Figyelembe veszik a kereseted is (a "felelős hitelezés kódexe" miatt azt sem teljesen).

2015. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Márpedig szó szerint úgy történt, ahogy leírtam. Semmi okom nem lenne ferdíteni, hisz nem is ismerek itt senkit, névtelen oldal.


HOgy az eladó mit és mennyit fizetett, arról nincs információm.

Nekem 88 ezer ft illetéket állapítottak meg. Ezt ugye a 7 millióra. Mennyivel lett volna kevesebb az illeték, ha 5 millió van a szerződésben? 10 ezerrel? Hússzal???

Igaz, így vesztettem ezt a 10-20 ezret, viszont "nyertem" 2 milliót, ami sosem volt meg, de a papíron az szerepelt, hogy átadtam.


Itt voltam személyesen, amikor itt volt az értékbecslő. Én biztosan nem végeztem semmiféle számítást, nem is tudom, mire gondolsz. De bizony bála itt volt a szerződés, és tollal írkált is, gondolom felírta a megállapításait, és ment tovább a következő felbecsülendő ingatlanhoz. Miért ne írhatott volna? Több óra múlva az irodájában már nem biztos, hogy emlékszik a részletekre, főleg ha egy nap több helyre is mennie kell.

Persze lehet, hogy ő jóindulatú volt, és másvalaki alacsonyabbra értékelte volna, ezt nem tudom. Az is lehet, hogy a bank érdeke volt, hogy minél több hitelt ki tudjon helyezni, ezért az értékbecslő nem kötekedett.


Az meg TELJESEN EGYÉRTELMŰ, hogy minden függött a jövedelmemtől. Ez annyira, de annyira magától értetődő, hogy feleslegesnek tartottam leírni. De úgy tűnik, nem mindenkinek magától értetődő.

Ha nem lett volna elég a fizetésem a törlesztőhöz, akkor aztán az elején elhajtanak, ki se jön az értékbecslő, ha nettó 70-re vagyok bejelentve, és megmondom, hogy más ingatlant nem tudok bevonni. Nyilván ők számolgattak, 20 és 25 évre mennyi lenne, a jövedelmem elbírta, értékbecslő kijött, a véleménye egyezett a szerződés szerinti árral, megkaptam a hitelt, azóta is fizetem.


Megkérlek, hogy ne hazudtolj meg, hisz semmi okod rá, hogy kételkedj a leírt szavaimban. Attól még, hogy számodra furcsa, vagy hihetetlen, a mi házvásárlásunk így történt. Nagyon meg fogsz még lepődni, mennyi minden hihetetlen dolog történik a nagyvilágban...

2015. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Én biztosan nem végeztem semmiféle számítást, nem is tudom, mire gondolsz."

Én egy szóval nem mondtam, hogy Te végzel számítást!

Én ezt írtam:

"kizártnak tartom, hogy a szükséges számításokat előtted elvégzi."


Tehát azt biztos nem írta le ott előtted, hogy az ingatlan ér 7 milliót.


Abban igazad van, hogy lehet játszani az árral, de ahhoz kell az eladó is.


"Megkérlek, hogy ne hazudtolj meg,"

Nem hazudtoltalak meg!


Ezt írtam:

"Nem tudom mikor történt az ominózus ingatlanvásárlásotok, a mai viszonyokat figyelembe véve több helyen is "sántít" a történet. "


Ez az én véleményem! Kételkedni meg kételkedhetek a leírásodban.

2015. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!