Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha olyan van, hogy egy öröklak...

Ha olyan van, hogy egy öröklakást lehet kapni, de mi az öröklakás és én Hogyan "lakhatok" benne?

Figyelt kérdés

Tehát azzal, ha egy öröklakás nem tudom én "jogát" vagy mi lehet az enyém, de akkor a "többi rész" vagy hogy Kié??

Tehát a lényeg, hogy ez az "öröklakás" dolog mit jelentene??


2015. aug. 9. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogyan én tudom. Ez a szó mint fogalom, hogy örök lakás azt jelenti, hogy vannak önkormányzati lakások és saját tulajdonú lakások. Ezeket a saját tulajdonú lakásokat hívják öröklakásnak, mivel saját tulajdon, így az élete végéig benne lakhat vagy szabadon rendelkezhet az élete folyamán, hogy mire használja a saját tulajdonú lakását.

vagy lakik benne,vagy kiadja albérletbe,esetleg eladja,stb. illetve a tulajdonos elhalálozása esetén a lakást valamelyik hozzátartozója örökölheti.

Az önkormányzati lakásnál teljesen más a helyzet, ott az önkormányzat a tulajdonos és a benne lakó csak bérlő.

2015. aug. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a öröklakás az a saját tulajdonú lakás. Azért szokták odaírni, hogy tudjuk, hogy az nem az önkormányzatés, tehát nem kell fizetni bérleti díjat az önkormányzatnak és halál esetén örökli az örökös.
2015. aug. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az öröklakás kifejezést annó a létező szocializmusban kreálták, hogy nem bérlakás és te főbérlő, vagy albérlő vagy, hanem öröklakás, és örökre a tied és az örököseidé.

Ma már nem divat a használata. Egyes idős emberek használják még a lakásuk eladásakor, mert ők annakidején öröklakásként vették.

2015. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!