Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Igényelte már valaki a CSOK...

Igényelte már valaki a CSOK támogatást?

Figyelt kérdés
Hogyan működött? Mik voltak a feltételek a személyekre és a házra vonatkozóan? Köszi a válaszokat.
2015. aug. 27. 12:28
 1/3 anonim válasza:
Kb 100-120 ban van az igénylés. Számít hogy hol van, milyen a ház hőtérképe. Nekünk kb egy millkót kellett volna rákölteni, hogy a 800-at kapjunk.
2015. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az igen. Úgy látom akkornem éri meg hogy igényelje az ember.
2015. aug. 27. 15:11
 3/3 anonim válasza:

Egy nagy szar, kormánypropaganda.

Leírom neked eddig mibe került nekem és a feleségemnek az ügyintézés:


Típus: tetőtér beépítés, szerkezet, gerendázat nem változik, adott


- mindkét félnek adóigazolás (15 napnál nem régebbi) -ez ingyenes (2 órás sorban állás kettőnknek);

- nekem OEP jogviszony igazolás (50%-ban vagyok tulaj, elég egyik félnek). Illetékköteles: 3000Ft, csak 15 napig érvényes (befizetéssel együtt 1,5 óra);

- 30 napnál nem régebbi teljes tulajdoni lap és térképmásolat: illetékköteles 9000 Ft (2,5 óra befizetéssel);

- meg kellett csináltatni kisfiam személyi igazolványát (1 éves, rengeteg fog változni az arca...ki volt az a hülye aki ezt kitalálta), most 2016-tól ingyenes;

- Mindkettőtök papírjai: személyi igazolvány, lakcím, OEP, Adóazonosító jel és minden érvényes legyen, le ne járjon az ügyintézés ideje alatt!!!;

- Kormányhivatali igazolás, hogy SZOCPOL-t, CSOK-ot nem vettünk fel, vagyis más állami igazolást (8 nap alatt készül el, kipostázzák), ingyenes. 2016-ban a MÁK ad ki ilyet. (1 óra várakozás);

- új törvény szerinti hatályos Energetikai tanúsítvány (ami 2015 előtt készült nem jó!). 50perc + 3 nap míg elkészül. 18.000 Ft.;

- házassági anyakönyvi kivonat;

- méretezett műszaki alaprajz, tervdokumentáció hogy mit fogsz csinálni(legalább 8 m2-el kell bővülnie a lakótérnek), nem muszáj mérnöknek csinálnia elvileg...;

- építési engedély vagy ha nem szükséges erről szóló földhivatali állásfoglalás (ingyenes volt). Kérésre 20 nap alatt jött meg postán;

- költségvetés a beépítendő anyagokról (munkadíjról nem szükséges de lehet). Beépítési költség illetve beadott költségvetés 70%-át kell lefedezni a számlával, ha nincs meg csökkentett összegű támogatást fogsz kapni;

- Bank általi helyszíni szemle: 15.240 Ft;

- értékbecslői díj (bankja válogatja): 30.000 Ft; VAGY műszaki szemle (csak OTP): 15.240 Ft;

- értékbecslő második alkalomm - 25.000 Ft- , majd a végén is kijön, ki kell fizetni a díját;

- bírálati díj: 1,5% max 30.000 Ft.


És mindezek tetejébe nem biztos, hogy megkapod a CSOK-ot. Egyenlőre csak a folyamat első részéig jutott el: megszereztem a papírokat, benyújtottam a papírokat de valamin elvéreztem, így most a 15 napos igazolásokat szerzem be éppen újra....szóval nagyon nehéz, pedig én a régit venném fel nem a 10+10 milliósat!

Ráment eddig: 2 nap szabadságom és pár óra munkaidőm (szerencsémre rendes a főnök kiengedett ügyet intézni, de cserébe le kellett dolgoznom).

2016. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!