Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Két főnek mekkora lakás az...

Két főnek mekkora lakás az ideális?

Figyelt kérdés
anya-fia lakna benne együtt.
2015. szept. 13. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1,5 - 2 szoba lehetőleg, hogy külön szobája legyen mindenkinek.

Mekkora a gyerek? Egy fizetés esetén a fenntartási költségeket is érdemes figyelni.

2015. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális biztos egy úszómedencés nagy villa lenne :-)

A reális pedig egy legalább 65-70 nm-es, nappali+két hálószobás lakás. Amit az első írt, a másfél-két szoba, az a minimális verzió.

2015. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is azt szoktam mondani, hogy mindenkinek legyen egy olyan helyisége (szobája) ahova el tud vonulni, ha egyedül akar lenni. Egy házban/lakásban olyan 35-40 m2-t életteret szoktak ajánlani személyenként.
2015. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

" Egy

házban/lakásban olyan 35-40 m2-t

életteret szoktak ajánlani

személyenként."


Szerintem ez 2 szemelyre értendõ. Vagy 3 gyerekes csalad 175-200 m2 lakasban kéne legyen? Az már luxus kategoria.

2015. szept. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem 2 személyre értendő a 35-40 m2. Hanem személyenként! És valóban egy 3 gyerekes családnak - ahol öten vannak - ott legalább 175 m2 az ajánlott élettér.

Elhiszem, hogy megdöbbentő számodra, de le vagy ragadva a magyar valóságban. Bármerre utaztam a világban egyetemi oktatóként (kongresszusokra, vendégelőadónak, etc.) Japán kivételével mindenütt azt tapasztaltam, hogy ez az élettér megvan. És nem kell a középosztályhoz tartozni ehhez. Egy képzett gyári szakmunkás is tudja ezt biztosítani a családjának az USA-ban, Németországban, Svájcban!


És ha van élettér, békésebbek, boldogabbak az emberek, akkor kevesebb a súrlódás közöttük, nem lógnak egymás fenekébe, nem zavarják egymást a tevékenységek közben. Ha az anya főz a konyhában, a gyerekeknek a nappaliban nem kell bömböltetni a tv-t, mert megy a konyhai elszívó, és a zaja betölti az egész házat, és az apa nyugodtan nézi a laptopján a dolgozószobájában a tőzsdei indexeket, és békésen adja-veszi az Apple és az olaj részvényeket...

2015. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettőnek egy 50 nm-es bőven elég.
2015. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Külön szoba + egy közös mindenkinek, ez a lényeg.


Mondjuk 2x15 nm + 20 nm + mellékhelyiségek = 50 + mellékhelyiségek

2015. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!