Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnál vevői...

Ingatlan vásárlásnál vevői oldalon panel lakás esetén milyen teendők vannak, amiket mindenképp el kell intézni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ honnan indítjuk a dolgot.

Kell ugye adásvételi ügyvéddel. Aztán kell egy átadás átvételi jegyzőkönyv és utána lehet a közműveket átíratni, közös képviselővel egyeztetni

2015. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazok, amik nem panel esetén. Miért gondolod, hogy a panellakás vásárlás különbözik a többitől?


Az alapok:

[link]


Amivel kiegészíteném:

A vétel után el kell menni a közműszolgáltatókhoz, átíratni a mérőket ( víz, gáz, villany. A vétel előtt ezekről kérj nullás igazolást az eladótól, az átadáskori mérőóra-állásokat rögzítsétek. Nem életbevágó, de el kell intézni az esetleges kábel Tv- net szolgáltatást is.

Felvenni a kapcsolatot a közös képviselővel, és rendezni a közös költség fizetésének módját. 8Havi csekkes, vagy csoportos beszedési megbízás, esetleg havi banki utalás.)

2015. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk önálló kertes háznál nincs közös költség, de van más, ami egy panelnél vagy benne van a közösben, vagy ott nincs. Azért kérdezem, hogy tudjam. Van olyan hivatali ügylet, amihez min. időpontot lehet online foglalni?
2015. okt. 6. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

persze, egy ház más, de én úgy értettem, hogy egy panel és egy nem panel társasházi lakás között nincs különbség.


"Van olyan hivatali ügylet, amihez min. időpontot lehet online foglalni?" - Ezt nem tudom.

Elvileg Kormányablaknál a tulajdoni lapot ki tudod kérni,és ott a lakcímbejelentést/ lakcímkártyát is el tudod intézni.

Itt vannak a budapesti kormányablakok:

[link]

Válaszd ki a neked tetszőt, és meglátod, hogy lehet-e időpontot egyeztetni. Szinte mindegyiknél lehet.

A közös képviselővel nyilván nem lesz gond időpontot találni.

A szolgáltatóknak meg egyenként nézd meg a honlapját! Én nem tudok olyan irodát, ahol egyben el lehet intézni mindent.

2015. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindent nem lehet egy helyen elintézni. Nézd meg a szolgáltatók honlapját én úgy intéztem, hogy amit lehetett azt online, vagy egy sima ajánlott postai levélben, csak a Főgázhoz mentem be személyesen
2015. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

min. = minimum, nem minden

Annyit azért én is tudok, hogy mindent nem lehet egy helyen.

2015. okt. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!