Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy nagy ház telekkel,...

Van egy nagy ház telekkel, amit nem tudok eladni, pedig gyógyfürdő és wellness központ közelében van. Hogyan és hol hirdessem, hogy megtaláljam a vevőt?

Figyelt kérdés
Csak neten itt-ott adtam fel hirdetést, de nem sikerült még eladni. Pedig semmi gond nincs vele a világon, szerintem jó vétel is lenne, hiszen féláron áruljuk. Mi is csak azért adtuk el, mert elköltöztünk munka miatt messzire, 300km-re, és így nem praktikus megtartani. Rosszul hirdetek tuti. Ti mit ajánlotok, hol és hogyan csináljam, hogy mielőbb vevőt találjunk rá?
2015. okt. 14. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem jobban jársz, ha rábízod egy ingatlanosra, az eladja teljes áron, aztán fizetsz neki jutalékot. A neten nagy a dömping, nem biztos hogy megtalálják a vevők.

Az is kérdés, hogy amit félárnak gondolsz, nem több-e, mint az ingatlan tényleges piaci értéke. Nagyon változóak az árak.

2015. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

szerintem meg rosszul határoltad be az árát.

Ha olyan jó helyen van, és olyan jó állapotban, akkor már lecsaptak volna rá.

Féláron... talán neked az eszmei értéke magas, de ha nincs rá kereslet, akkor nem ér annyit.

Milyen város?

Hiába tartod 100 millióra, ha 50-ért sem megy, akkor az nem egy 100 milliós, de még csak nem is egy 50 milliós ház.

Nagyon sok tulajdonos beleesik abba a hibába, hogy jelentősen túlértékeli a saját ingatlanát. Ezek azok, amiket végül éveken át sem sikerül eladni, mert nem engednek az árból. De ez nem jelenti azt, hogy reális áron ne lenne kereslet.

2015. okt. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

második vagyok.

azért az a dömping minden oldalon jól szűrhető, a környéket szokták tudni az emberek, hogy hol akarnak házat venni, meg a pénzük is adott.

ha valaki komolyan veszi az ingatlanvásárlást, rátalál a megfelelő hirdetésre.

ha nem kőgazdag valaki, akkor mindig lebeszélem az ingatlanosokról, mert semmi értékelhető szolgáltatást nem nyújtanak, amit a tulaj ne tudna megtenni, ha van egy kis ideje.

persze a 300 km nagy távolság, de csak akad egy rokon vagy barát, aki pár ezerért néha megmutatja a házat az érdeklődőknek.

az ingatlanosok 3-6% jutalékért dolgoznak.

mennyivel számoljunk?

mondjuk 30 millió, nagy ház, állítólag nagyon jó helyen.

ha "kicsivel is megelégszik" az ügynök, akkor 900 ezret tesz zsebre. ha a magasabb jutalékot kéri (és miért ne kérné), akkor 1 millió 800 ezret tesz el.

ez RENGETEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mit tesz ezért?

hívásokat fogad, odaviszi az érdeklődőt a házhoz. esetleg ajánl egy ügyvédet vagy egy bankot. ki nem képes erre?????

ennyiért ez rablás, ezért írtam, hogy ezt csak akkor szabad bevállalni, ha nagyon gazdag vagy. 1-2 milliót kifizetni a semmire, én nem engedhetem meg magamnak, de mindenki maga dönti el.

2015. okt. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mutass egy hirdetés linket, hátha rájövünk, hogy mi a hiba.
2015. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha pl a keleti határnál van akkor nem is fogják megvenni
2015. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

de bizony meg fogják venni, mert Hajdúszoboszló és Debrecen híres gyógyvizes fürdővárosok, ha járnál itt, szinte csak német meg lengyel szót hallanál a fürdőben, és a nyugdíjasok nem ritkán vesznek itt ingatlant a fürdő közelében, nekik ez a "nyaraló", mert olcsóbb, mint ha otthon vennék.

persze ehhez tudni kéne, hogy ténylegesen hogy néz ki meg mekkora, mert 200 nm-esre biztos nincs szüksége még egy német nyugdíjasnak sem.

2015. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így-így, ahogy az utolsó is írja, de hát kérdező, hogy segítsünk, ha nem tudunk részleteket? Küldd már el legalább a hirdetést, hogy lássuk.
2015. okt. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem számítottam ilyen sok válaszra ilyen rövid idő alatt! Köszi mindenkinek a tippeket, el fogok gondolkodni rajta! Ez a ház jelenleg nem nyaraló, ezzel lehet talán a gond. Mondjuk simán átalakítható azzá, de elég nagy. Ha kisebb nyaraló lenne, simán el lehetne adni, úgy láttam a környéken, de sajna 250nm a ház és háromezres telek van hozzá. Ezt azt hiszem nem veszi meg egy turista csak azért, hogy legyen egy nyári házikója valahol. :(


Nem tudom, hogy mennyire számít reklámnak megosztani a linket? Próba szerencse :)


[link]

2015. okt. 16. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:

ez valóban nem drága ennyiért, de ez NEM LAKÓINGATLAN ekkora terekkel, a képen is fogadásra vagy esküvőre van berendezve.

ez vendéglátóipari egység.

házért simán adnak ennyi pénzt az emberek, de ki akar 250 nm-t takarítani meg fűteni? egy vagyon lenne.

annak kell ekkora, aki takarítónőt tud tartani, de az ilyen ember meg simán rákölt 100 milliót is a házára.


ilyen jellegű ingatlanokkal kapcsolatban semmi tapasztalatom nincs, talán ez most egy olyan kivételes eset, amikor tényleg egy ingatlanos segíthet megtalálni a megfelelő vevőt.

egy már meglévő vállalkozás is megvehetné, a gyógyfürdő közelében ebből egy néhány szobás panziót is ki lehet alakítani.

az ilyen helyeken ki vannak használva a turisztikai egységek, a fürdő miatt is, meg mióta van a SZÉP-kártya, belföldön olyanok is eljutnak nyaralni, akik enélkül nem tehetnék meg.

ha vmi wellnes-szolgáltatással is egybeköti az illető, és nem adja csillagászati áron, elég jó kihasználtsága lesz. az elmúlt években az itthoni vendégéjszakák száma fkozatosan nő.

2015. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megosztottad, szerintem is azzal lehet a gond, hogy első körben nem lakóingatlannak van berendezve (legalábbis egy része), tehát kvázi csökken a kereslet, mert nem mindenki akar vállalkozni, még ha nem is vendéglátóban gondolkodik, hanem másban, akkor is nagy átalakítások kellenének. Másrészt ha lakóingatlan lenne, akkor is óriási lenne a 250 nm. és a 3000 nm. telek hozzá. Ehhez idő kell rendben tartani, művelni a kertet. Szerintem itt lehet a gond, nem a hellyel vagy az árral van probléma. Ezzel nem tudom tudsz-e bármit csinálni. Előbb-utóbb biztosan meg fogják venni, ha sikerül találni egy olyan valakit, aki vállalkozni szeretne, lát benne fantáziát.

Sok sikert!

2015. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!