Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Építési telek vásárlása előtt...

Építési telek vásárlása előtt állok. Az eladó azt állítja, hogy összközműves a telek. Gázcsonkot nem találtam a telken. Mielőtt megkötnénk az adásvételi szerződést, honnan tudhatom meg egy telekről, hogy valóban összközműves-e?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kéred meg az eladót hogy mutassa meg az összes közmű kiállását?


Egyébként szerintem az érintett szolgáltatóknál érdeklődj és megmondják

2015. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem fogják megmondani.

adatvédelmi törvény.

nem adhatnak ki információt, csak annak, akivel szerződésben állnak.


ha az eladó komoly, akkor mutassa meg a bizonyítékot.

magát a csonkot, meg dokumentumot is.

utólag már hiába reklamálnál, az adás-vételibe úgysem kerül bele, és az eladó simán letagadhatja, hogy valaha mondott ilyet.

ne kockáztass, mert a gáz bekötése 1-1,5 év is lehet, és még egyszer akkora költség, mint maga a telek ára. (persze ez függ a telek árától)


ha nem tud vagy nem akar ilyesmit bemutatni az eladó, akkor hazudik.


a volt szomszédomék pár éve hitelt vettek fel a házra. mármint nem a házat vették, az már megvolt, hanem jelzálogként bevonták a házukat, mint fedezetet.

mielőtt jött az értékbecslő, a férfi leszúrt egy gallyat a földbe, és körbetekerte nylonnal vagy nem tudom mivel, majd madzaggal körbekötözte.

pont mint a rendes gázcsonk.

ezt ugye senki sem fogja kibontani, mert meg sem fordul az ember fejében, hogy az ott nem egy gázcsonk.

viszont a ház értékét megdobja, ha van kiépítve gáz, és nekik ennyi volt a céljuk.

2015. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

lehet, hogy valóban nem adják ki az adatot, bár szerintem személyesen, szépen kérve az ügyintézőt egy szóban tud válaszolni.


Másik dolog ami közben eszembe jutott, úgyis kell nullás igazolás minden szolgáltatótól az adásvételhez. Ezt beleírod az ajánlattételi, foglalót átadási dokumentumba (nem tudom milyen formában írod) és egyértelműsíted, hogy melyik közművekről kell nullás igazolás, értelemszerűen az eladó feladata azt biztosítani, innentől pedig ha nem teszi, az ő hibájából hiúsul meg az eladás, foglaló/előleg visszafizetés ennek megfelelően megy

2015. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

sajnos nem így működik. vagy lehet, hogy nem is sajnos.

5 évet dolgoztam ügyélszolgálaton, hasonló cégnél: nem gáz, hanem áramszolgáltatónál.

ha tudnád, mennyi mindent akarnak elsumákolni az ügyfelek, amit nem lehet.

nincs ilyen, hogy szépen kérem. a törvény az törvény.

tapasztalatból mondom, senki sem fogja az állását kockáztatni azért, mert szépen nézel rá.

ráadásul a körítés senkit sem érdekel, hogy lesz-e adás-vétel vagy sem.

ha olyasmit akarsz tudni, ami nem a te neveden van, akkor nem kaphatsz infót.

lehet hogy csak a szomszédod után kutakodsz, hogy van-e tartozása. ehhez senkinek semmi köze. nem viccből vannak a szerződések és az adatvédelmi törvény.

amelyik cég megsérti, súlyos büntetést fizet.

és az ügyintéző előtt is mindig ott lebeg, hogy ez akár teszt is lehet. mindig mindenhol vannak próbahívások vagy próbaügyfelek, olyan ez, mint amikor a NAV emberei próbavásárláskor vesznek valamit, és figyelik, hogy az árus a piacon ad-e nyugtát.

szóval ez kilőve.


nem tudom, egy építési teleknél mennyire divat előzetesen papírt írni meg foglalót adni. aztán ha baj van, pereskedhetsz a pénzedért.

mi egyszer adtunk el egy lakást, és egyszer vettünk házat. egyik estben sem volt sem szándéknyilatkjozat, sem foglaló. azért egy üres telek nem egy belvárosi lakás, amire naponta jön több érdeklődő.

meg az ára sem olyan.

én nem látok más megoldást, mint komolyan beszélni az eladóval.

rövid úton kiderül, ha ő maga és a szándékai komolytalanok, onnantól pedig nem kell vele tovább foglalkozni. ha húzza az időt, ígérget, sürgeti a szerződéskötést, akkor egyértelmű, hogy hazudik, és ott kell hagyni.

2015. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Inkább az a sajnos, hogy pont így működik, lehet, hogy neked volt egy olyan irodavezetőd aki mellett te nem merted megcsinálni. De pl nekem mos volt zűrös ügyem egy szolgáltatóval, úgy adják ki egymás háta mögött még a kolléganőket is ezek az ügyfélszolgálatos p/csák, hogy öröm nézni. Sajnos ilyen világot élünk még mindig. Pedig jó lenne az általad megálmodott világ lenne minden ablaknál.


Máskülönben, mivel ilyen az eladó, pont, hogy papíroznék mindent

2015. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Miert annyira fontos a gaz? Az aram is eleg. Olcsobb is.


Nalunk csak aram van, villanyfutes, indukcios tuzhely, es olcsobb sokkal.

2015. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Láttam én is olyat, hogy megvettek egy 20 éve nem használt házat telekkel együtt. Aztán bőszen csákányoztak a kerítésnél, mert az állítólagos csatornabekötést nem találták. Rajta volt pedig a tulajdoni lapon. Az új tulajdonos a gázzal együtt újra bevezettette.
2015. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És mi történik akkor ha a szerződésben az áll,hogy az ingatlan összközműves,de miután ki lett fizetve és már a vásárló nevén van a telek kiderül,hogy nincs bekötve a gáz?
2021. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!